Драма: Мбапе спаси ПСЖ с дузпа в 98-ата минута (ВИДЕО)

Нюкасъл остана на секунди от успеха на "Парк де Пренс"

ПСЖ се измъкна в последния възможен миг от втора поредна загуба от английския Нюкасъл.

Капитанът Килиан Мбапе вкара дузпа в 98-ата минута, за да оформи крайното 1:1, след като гостите поведоха чрез Александър Исак още преди почивката.

Домакините търсеха реванш за загубата с 1:4 в Англия от „свраките“ и започнаха на високи обороти срещата.

Още в 3-ата минута Усман Дембеле проби отлично, след което центрира и първо негов съотборник се размина с топката, но после тя стигна до Фабиан Руис, ала той стреля над вратата.

В 9-ата минута отново ПСЖ организира добра атака. Лятното попълнение Коло Муани направи двойно с Хакими, а последният изведе капитана Килиан Мбапе, но той не можа да преодолее вратаря Ник Поуп.

Нюкасъл отговори малко по-късно. Мигел Алмирон намери чудесно Александър Исак, ала нападателят пропусна.

В 25-ата минута гостите откриха резултата. Превръщащият се в любимец на феновете Тино Ливраменто проби страхотно и подаде на Алмирон, чийто шут първоначално бе спасен от Джанлуиджи Дунарума, но при добавката Исак не сгреши.

Не след дълго ПСЖ можеше да изравни, след като Дембеле се измъкна от защитата на гостите и стреля добре, но Поуп показа класа и спаси в 32-ата минута.

В 44-ата пък Угарте пробва от дистанция и след рикошет последва корнер. След неговото изпълнение Фабиан Руис отправи изстрел, ала Поуп отново спаси и Нюкасъл се оттегли на почивка с минимална преднина.

ПСЖ започна вихрено и втората част като в 56-ата минута Поуп пак спаси опасен удар на Дембеле, а после Мбапе не сполучи при добавката. Вратарят на Нюкасъл се намеси решително и в 66-ата минута, а в 68-ата домакините поискаха дузпа, но не получиха такава.

Не след дълго те пак имаха претенции за наказателен удар, ала играта продължи въпреки играта с ръка в пеналта. В 81-ата минута Дембеле пропусна добра възможност, след което Поуп отново спаси шут на Мбапе, за да дойде драмата в добавеното време.

Тогава Ливраменто игра с ръка в пеналта и след като разгледа ситуацията с ВАР главният съдия посочи бялата точка. Мбапе застана зад топката, за да вкара отсъдената дузпа в 98-ата минута и да оформи крайното 1:1 със своя гол №43 в 66 срещи от Шампионската лига.

След ремито ПСЖ е на второ място в групата със 7 точки, докато Нюкасъл и Милан имат по 5, а лидерът Борусия (Дортмунд) вече си осигури място в осминафиналите на турнира.

ПСЖ – Нюкасъл 1:1
0:1 Александър Исак (25)
1:1 Килиан Мбапе (90+8)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ:99. Донарума, 2. Хакими, 37. Шкринияр, 15. Данило, 21. Люка Ернандес, 8. Фабиан Руис, 4. Угарте, 19. Канг-Ин Лий, 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе (к), 23. Коло Муани;

Треньор: Луис Енрике;

НЮКАСЪЛ: 22. Ник Поуп, 2. Кийрън Трипиър, 6. Джамал Ласелс (к), 5. Фабиан Шар, 21. Валентино Ливраменто, 67. Люис Майли, 39. Бруно Гимараеш, 7. Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак;

Треньор: Еди Хау.