3. ДРАМА! Лацио се отърва от загуба срещу Милан в продължението (ВИДЕО+СНИМКИ)

ДРАМА! Лацио се отърва от загуба срещу Милан в продължението (ВИДЕО+СНИМКИ)

Без Игуаин и шестима контузени "росонерите" бяха на секунди от успеха

Лацио се спаси от загуба срещу Милан на ст. "Олимпико" с гол в добавеното време на мача от 13-ия кръг на Серия "А". Двата отбора направиха 1:1, като Фракс Касие даде аванс на "росонерите", а Фернандо Кореа изравни в 94-ата минута.

Така Милан вече е с 22 точки, но не успя да измести Лацио от 4-ото място. "Орлите" са с 23, 5 по-малко от третия Интер, който е с 28.

Гостите бяха без звездата си Гонсало Игуаин, който е наказан. Други шестима останаха извън групата заради контузии. С отбора за Рим не заминаха Иван Стринич, Матиа Калдара, Лукас Билиа, Матео Мусакио, Джакомо Бонавентура и Алесио Романьоли.

В 16-ата минута нападателят на Милан  Хакан Чалханоглу учели гредата. Десетина след това Милинкович-Савич прати топката в мрежата на "росонерите" след двойно подаване с Имобиле, който обаче беше в засада и попадението не беше зачетено.

Малко преди почивката Адам Марушич страхотен удар, но Джанлуиджи Донарума спаси. В 45-ата минута Марко Пароло изстреля топката от границата на наказателното поле. Тя обаче мина покрай гредата.

В началото на втората част Марко Пароло поиска дузпа за дърпане на Тиемуе Бакайоко срещу него, но съдията не му обърна внимание.  В 57-ата минута халфът на римляните опита изпълнение на задна ножица в близост до противниковата врата, но топката излезе в аут.

В 71-ата минута Уолъс пропиля страхотен шанс. Защитникът засече центриране от ъглов удар, но не успя да насочи добре топката и тя отиде право в ръцете на Донарума.

Милан поведе в резултата в 78-ата минута. Франк Кеси отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Уилям и влезе във вратата - 0:1.

Съдбата се усмихна на домакините в добавеното време на двубоя, когато Хоакин Кореа вкара за 1:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО (3-5-2): Стракоша, Уолъс, Ачерби, Раду, Мауришич, Пароло, Бадел, Милинкович, Лулич, Луис Алберто, Имобиле

МИЛАН (3-4-2-1): Донарума, Абате, Сапата, Родригес, Калабриа, Кесие, Бакайоко, Борини, Сусо, Чалханоглу, Кутроне