3. Дортмунд триумфира в дербито на Рур и докосва титлата (видео)

Дортмунд триумфира в дербито на Рур и докосва титлата (видео)

Борусия спечели с 2:1 на "Фелтинс Арена" срещу Шалке и увеличи аванса пред Байерн

Борусия (Дортмунд) уверено крачи към заветната защита на титлата в Бундеслигата. Шампионите победиха с 2:1 Шалке 04 в дербито на областта Рур от 31-ия кръг на първенството и най-малкото ще запазят аванса си от 6 точки пред Байерн (Мюнхен) на върха преди срещата на баварците с Майнц 05.

Срещата на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен започна наелектризиращо. Секунди след първия съдийски сигнал Левандовски намери Свен Бендер, който стреля, но Унерщал спаси.

Шалке първи стигна до попадение в 9-ата минута. Едно центриране от корнер отляво бе лошо изчистено от Матс Хумелс, Джеферсън Фарфан овладя и с чудесен удар от воле по диагонала прати в десния ъгъл на Вайденфелер за 1:0 за радост на феновете на домакините.
Дортмунд реагира като ужилен и моментално се втурна да връща гола. Робърт Левандовски се озова на добра позиция в 14-ата минута, но стреля лошо от малък ъгъл.

Натискът даде резултат и шампионите изравниха в 18-ата минута. Шинджи Кагава продължи една топка наляво към Пишчек, който изчака тя да тупне и с невероятен удар от ждроб се извъртя с тяло, матирайки Унерщал, който леко докосна топката, но не достатъчно, и тя се оплете в левия ъгъл за 1:1, леко наподобявайки първия гол на Шалке.

„Жълто-черните” на Юрген Клоп предпочетоха да се дръпнат назад и да дадат инициативата на „миньорите”. Шалке се възползва добре и заигра повече в половината на съперника. Фукс центрира за Клаас Ян Хунтелаар в края на полувремето, но холандецът заложи на силата и прати високо в аут от 6-7 метра.

Втората част премина с неспирни атаки към двете врати. Хунтелаар пак имаше удобен шанс, но необичайно за себе си не бе концентриран и отново стреля над вратата.

Младият халф на Борусия Гюндоган опита запазената си марка с изстрел извън наказателното поле, ала прати в аут. Все пак шампионите стигнаха до втория гол, не без помощта и на защитата на Шалке.

Шмелцер центрира от корнер, Метцелдер не видя топката, тя се удари в него и падна точно на крака на Себастиян Кел, а капитанът на Дортмунд нямаше как да сбърка от 3 метра и направи 1:2.

Борусия (Дортмунд) води в класирането със 72 точки, на 9 пред Байерн. Шалке 04 е трети с 57.

Хамбургер победи с 1:0 у дома Хановер 96 в друг мач от 31-ия кръг. Победното попадение за Хамбургер бе дело на корееца Сон още в 12-ата минута.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)