3. Дортмунд спря на три гола за Купата (ВИДЕО)

Дортмунд спря на три гола за Купата (ВИДЕО)

Кагава вкара два гола, Шюрле добави гол и асистенция, Обамеянг удари две греди

Борусия (Дортмунд) с лекота премина първия кръг за Купата на Германия след 3:0 над четвъртодивизионния Айнтрахт (Трир) като гост. Шинджи Кагава вкара два гола, а Андре Шюрле добави още един и даде асистенция и всичко това през първата част.

Борусия излезе с много силен състав пред 10 800 зрители на „Мозелщадион” в Трир. В осмата минута Кагава намери Шюрле на левия фланг, той центрира, бранител блокира Обамеянг, но топката стигна удобно за Кагава, който фронтално не сбърка отблизо – 1:0.

В 20-ата минута Обамеянг елегантно копна над вратаря, но удари далечната дясна греда.

Шюрле леко срамно не уцели топката при пас на Кастро по земя в наказателното поле, но зад него Кагава го отсрами с втория си гол за 2:0 след 33 минути игра.

В последната минута на първата част Обамеянг настигна сякаш пресилен пас вдясно и центрира меко на втора греда за Шюрле, където бе лесно за непокритото ново попълнение да покачи на 3:0.

След паузата Кагава изпусна шан да оформи хеттрик, а Обамеянг нацели напречната греда с глава. Емре Мор беше близо до първи гол за Дортмунд, но вратарят спаси страхотно шута към горния ляв ъгъл.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1