3. Дортмунд сломи Лайпциг след идеална асистенция на Дембеле за Обамеянг (ВИДЕО)

Дортмунд сломи Лайпциг след идеална асистенция на Дембеле за Обамеянг (ВИДЕО)

Марко Ройс изпусна три отлични възможности да направи победата на Борусия по-убедителна

Гол номер 17 за сезона в Бундеслигата на Пиер-Емерик Обамеянг позволи на Борусия (Дортмунд) да победи сензацията РБ Лайпциг с 1:0 на „Сигнал Идуна Парк” в 19-ия кръг. С успеха „жълто-черните” на Томас Тухел изравниха по точки третия Хофенхайм, а Лайпциг остана с 42 на второ място, на 4 зад лидера Байерн Мюнхен.

Дортмунд беше завършил наравно в 4 от последните си 5 мача в първенството. Грип пък повали Тимо Вернер, Марсел Сабицер и Диего Деме в лагера на Лайпциг, а плеймейкърът Емил Форсберг беше наказан.

Обамеянг изживя разочарованието от ранното отпадане на Габон от Купата на Африка и изпусна един ранен шанс, но в 35-ата минута Усман Дембеле свърши цялата работа като с лекота премина през двама защитници и качи на главата му и Обамеянг откри резултата.

Марко Ройс направи ужасен пропуск в 52-ата минута, стреляйки отчайващо неточно след пас на Обамеянг. Габонецът се освободи от Компер, но стреля слабо в ръцете на вратаря след час игра.

В последните 10 минути Марко Ройс на два пъти беше извеждан сам срещу вратаря, но първия път би встрани, а после насочи право във вратаря.