3. Дортмунд отлепи от дъното

Дортмунд отлепи от дъното

Борусия тресна пряк съперник за оцеляване с 3:0 като гост

Борусия (Дортмунд) отлепи от дъното на германската Бундеслига, благодарение на класическа победа 3:0 като гост над пряк конкурент за оцеляване Фрайбург.

Резултатът бе открит след само 9 минути игра, като Пиер-Емерик Обамеянг успя да спечели няколко единоборства в своя рейд в наказателното поле, преди да взаимодейства с Марко Ройс, който мушна отблизо.

Фрайбург отговори добре, но Борусия показа признаци на подобрение в защита след поредната си разочароваща седмица.

Шинджи Кагава беше близо до удвояване на преднината преди почивката. Той направи отлични движения с краката си преди да изпари пръстите на Роман Бурки със силен шут.

Дортмунд вкара решителен гол 10 минути след подновяването на играта, когато Илкай Гюндоган изведе по перфектен начин Обамеянг и последният хладнокръвно преодоля безпомощния Бурки.

Ройс продължи да показва признаци в намирането на най-добрата си форма, след като се пребори с редица здравословни проблеми през последните месеци, и почти вкара втория си гол с фалцов удар, който принуди Бурки да прави добро спасяване.

Вратарят обаче не успя да попречи на Обамеянг да подпечата класическата победа, като габонският национал намери долния ъгъл след умен пас на Кагава в наказателното поле.

Още една солова акция на Обамеянг можеше да доведе до негов хеттрик, но Бурки извади ниския удар, но важното е, че Дортмунд взе глътка въздух.

0:2 Бееренс (42’)
                Втори жълт картон – Лустенбергер (Херта 59’)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1