3. Дортмунд и Шалке врътнаха 2:2 в рурското дерби (ВИДЕО)

Дортмунд и Шалке врътнаха 2:2 в рурското дерби (ВИДЕО)

Двата тима не се победиха в едно от най-големите германски дербита

Рурското дерби от 24-ия кръг на Бундеслигата между Шалке и Борусия Дортмунд завърши без победител 2:2. „Жълто-черните“ на два пъти повеждаха на „Фелтинс Арена“ с голове на Нико Шлотербек и Рафаел Герейро, но попадения на Мариус Бюлтнер и Кенан Караман донесоха точката на „кралскосините“.

Така Борусия Дортмунд пропусна да се изравни с Байерн Мюнхен на върха във временното класиране и остава втори с 50 точки, срещу 52 за баварците. Шалке пък се отлепи от дъното и вече е на 17-о място с 20 точки, изпреварвайки Хофенхайм. С това равенство бе сложен край на серията от 8 поредни победи на „жълто-черните“ в Бундеслигата.

Двубоят в Гелзенкирхен започна равностойно, като първото по-сериозно положение дойде в 26-ата минута. Джуд Белингам позволи на Алекс Крал да му отнеме топката в центъра на терена. Последва контаратака, при която Михаел Фрей центрира по земя отдясно, но ударът на Родриго Салазар мина покрай вратата.

„Жълто-черните“ отговориха с шут на Дониел Мален след половин час игра, но Ралф Ферман се намеси прекрасно и спаси.

По-добрата игра на Борусия даде резултат в 38-ата минута, когато Рафаел Герейро пусна топката към Нико Шлотербек, който напредна към наказателното поле на Шалке и с шут по земя от около 25 метра порази вратата на тима от Гелзенкирхен.

Тимът на Томас Райс тръгна по-добре през второто полувреме и в 50-ата минута изравни. Фрей получи топката на дясното крило и я пусна успоредно на голлинията. На далечната греда Мариус Бюлтнер бе оставен сам и отблизо вкара гол.

След час игра Дортмунд направи бърза атака, при която Емре Джан изведе Рафаел Герейро вдясно от вратата. Португалецът влезе в наказателното поле и с мощен удар с левя крак не остави шансове на Ферман – 2:1 за „жълто-черните“.

Пет минути след гола хората на Един Терзич можеха да вкарат, след като Мариус Волф намери Джейми Байноу-Гитънс, но шутът на младока мина на сантиметри от левя страничен стълб.

Домакините обаче успяха да матират защитата на Дортмунд в 80-ата минута, когато Мариус Бюлтнер центрира добре отляво. В наказателното поле защитата на гостите заспа и позволи на Кенан Караман да стреля с глава, пращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Майер – 2:2.

В следващите минути мачът бе равностоен, като Дортмунд натискаше, докато Шалке търсеше шансовете си на контраатаки.

В 88-ата минута Едер Баланта бе забравен в наказателното поле, но силният му шут бе спасен прекрасно от Майер.

До края на мача Дортмунд опита да притисне своя съперник в търсене на трите точки, но се провали и така бе сложен край на серията на тима от 8 поредни победи в Бундеслигата.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)