3. Дортмунд би Леверкузен със спорен гол, съдията напусна терена в стил Литекс (ВИДЕО)

Обамеянг донесе победата на Дортмунд с 1:0, мачът бе прекъснат за 10 минути, защото съдията си тръгна

Борусия (Дортмунд) победи Байер Леверкузен с 1:0 като гост с 21-ия гол през кампанията на Пиер-Емерик Обамеянг, но мачът ще се запомни с нещо невиждано. След гола съдията Феликс Цвайер опита да изгони в трибуните треньора на домакините Роджър Шмидт, но Шмидт отказа да се подчини и реферът напусна терена заедно с цялата си бригада в стил „Литекс на „Герена”. Настъпи объркване, но след 10 минути спорове и увещавания, в които се включи и спортният директор на „аспирините” Руди Фьолер, съдията се върна и поднови мача, а Шмидт напусна скамейката.

Иначе на „Бай Арена” головите положения бяха много малко през първата част, а преди мача Дортмунд имаше повече точки на този етап от сезона, отколкото 42 от общо 52 шампиона на Германия, въпреки че е на второ място.

В първия половин час нямаше нито една опасност пред вратите и едва в добавеното време Пулисич поднесе на тепсия за Обамеянг, който отблизо прати от външната страна на мрежата.

Двамата треньори направиха общо три смени на почивката, като Тухел пусна Марко Ройс на мястото на Пулисич.

В 64-ата минута домакините спряха да играят, чакайки фаул срещу Кислинг, но сигнал не последва и Дортмунд направи бърза контра, а Ерик Дурм пусна идеално за Обамеянг, който този път не сбърка и откри резултата с 21-ия си гол за сезона в Бундеслигата.

Треньорът на Леверкузен Роджър Шмидт побесня и съдията Цвайер му показа да напусне терена, ала Шмидт отказа да се подчини. Съдията напусна терена с цялата си бригада и мачът бе подновен 10-ина минути по-късно, когато те се върнаха, а Шмидт прие да отиде в трибуните.

В 72-ата минута Сократис спря с ръка удар на Чичарито с глава, съдията не видя и не даде дузпа.

Ройс изпусна да отбележи, а в добавеното време Хавиер Ернандес имаше златен шанс да изравни, но от 10-ина метра би покрай целта.

Борусия Дортмунд е на второ място с 51 точки след 22 кръга. Никой втори отбор в таблицата никога не е имал по-голям актив след толкова срещи. Леверкузен е четвърти с 35 точки.

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края