3. Дория опука Рома с 3:1, отдалечи "вълците" от зона "Европа" (видео)

Дория опука Рома с 3:1, отдалечи "вълците" от зона "Европа" (видео)

Удинезе излъга Торино с 1:0 (видео)

Отборът на Рома продължи със слабото си представяне и при временния наставник Андреацоли, след като днес падна с 1:3 от тима на Сампдория. Срещата се игра на стадион "Луиджи Ферарис" и бе от програмата на 24-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят бе доста интересен и стартира с атаки и към двете врати. В 15-ата минута Серхио Ромеро спаси опасен изстрел на Ерик Ламела, а в 22-ата стражът на генуезци отново трябваше да се намесва решително, този път след шут на Тоти след непряк свободен удар.

Към края на полувремето столичани имаха нов хубав шанс за гол, ала от изгодна позиция Пянич стреля в тялото на бранител на Дория.

Втората част стартира добре за домакините, след като в 56-ата минута резервата Джанлука Сансоне напредна в половината на гостите и намери с чудесен пас включилия се отляво Марсело Естигарибия, който с хубав удар по земя не остави шансове на Стекеленбург - 1:0.

След попадението гостите се активизираха и в 68-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Освалдо, който изтърва от бялата точка.

В 73-ата минута Сансоне, който се превърна в златния жокер на Самп, вкара красив гол от пряк свободен удар с левия крак - 2:0 за генуезци.

Столичани все пак стигнаха до гол в противниковата врата - след центриране отдясно в 75-ата минута топката попадна в Ламела и той с левия крак я насочи във вратата на Ромеро. Радостта на "вълците" обаче бе твърде кратка, тъй като в 77-ата минута младият нападател на Самп Мауро Икарди се разписа за 3:1 с глава след центриране от корнер.

След загубата "вълците" се сринаха на 9-о място с актив от 34 точки, докато "моряците" са 11-и с 28.

В друг мач от този 24-и кръг на калчото, тимът на Удинезе се наложи с минималното 1:0 над този на Торино.

Двубоят се игра на стадион "Фриули", а единственото попадение бе дело на Роберто Перейра още в 7-та минута след лоша намеса на стража на "биковете" Жан-Франсоа Жиле.

Успехът прати Удинезе на седмо място с актив от 36 точки. Торино пък е на 11-а позиция с 28.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1