3. Домакинът Германия отпадна на Евро 2016 за юноши, ще играе плейоф за световното

Домакинът Германия отпадна на Евро 2016 за юноши, ще играе плейоф за световното

Португалия и Италия ще играят в полуфиналите

Германия отпадна от Евро 2016 до 19 години, но победи категорично Австрия с 3:0 в последния си мач от Група А на турнира.

Германците са домакини на турнира, но претърпяха разочароващи загуби от Италия (0:1) и Португалия (3:4) в първите два мача, които ги изхвърлиха от битката за полуфиналите, където достигат само първите два отбора от двете групи.

Днес Бундестима игра пред пълни трибуни на 15-хилядния стадион в Ройтлингер и вкара три гола след почивката.

Десния бек Фил Нюман засече центриране на втора греда и с крак след рикошет в тревата прати под гредата за 1:0 в 50-ата минута. Само две по-късно Седрик Тойшерт завърши с глава триходова контра за 2:0. Три минути преди края Гьокхан Гюл оформи крайното 3:0 с глава.

Германия завърши на трето място в Група А и не продължава напред в турнира, но ще играе срещу третия от другата група в бараж за участие на Световното първенство до 20 години през 2017-а.

В битката на върха Португалия успя да стигне до късно 1:1 и спечели групата.

Федерико Димарко вкара дузпа за Скуадрата в 15-ата минута, но резервата Бута изравни в 87-ата. Португалия и Италия завършиха с равни точки, по 5, и равна голова разлика +1, но Португалия е лидер заради повечето си отбелязани голове – 6 срещу само 3 за Италия.

Последните трети мачове в Група B са в понеделник. Там Англия води с 6 точки, Холандия и Франция имат по 3, а Хърватия е с нула.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм