3. Динамо подхлъзна Интер насред "Сан Сиро" - 2:2

Динамо подхлъзна Интер насред "Сан Сиро" - 2:2

"Нерадзурите" продължават серията без победа в Шампионската лига

Италианският шампион Интер допусна трето поредно равенство в група "F" на Шампионската лига, след като завърши наравно 2:2 у дома срещу Динамо (Киев). Гостите от Украйна повеждаха на два пъти в резултата и бяха много близо до това да вземат и трите точки на "Сан Сиро". Интер пък проспа първото полувреме и не бе достатъчно ефективен през второто, а автоголът на Лусио бе огледалния образ на "нерадзурите" в днешния ден, въпреки че в края на мача имаха две страхотни възможности за гол.

Изненадващо или не, гостите от Киев започнаха по-активно срещата и в самото начало Милевски и Яромоленко пропуснаха от отлични позиции, за да се стигне до 5-ата минута, когато Динамо все пак успя да поведе в резултата. Михалик се оказа непокрит в наказателното поле на Интер, стреля от близка дистанция и успя да преодолее Сезар за 0:1.

Постепенно Интер опита да се върне в мача и Деян Станкович на два пъти пропусна да уцели вратата от изгодни ситуации, а при една от редките си контраатаки Динамо можеше да стигне до втори гол, но пропуск направи Андрий Шевченко. Все пак се стигна до 35-ата минута, когато Станкович успя да възстанови равенството. Сърбинът бе изведен от Лусио при една контраатака и с техничен удар преодоля стража на гостите за 1:1. Само 5 минути по-късно обаче Динамо отново успя да поведе в резултата. При едно центриране от ляво, Лусио засече топката с глава и я прати в собствената си мрежа за 1:2, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част домакините се втурнаха да търсят изравняване и стигнаха до такова още в 47-ата минута, когато Валтер Самуел засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Динамо - 2:2. В следващите си няколко атаки Интер сътвори голямо напрежение в наказателното поле на гостите, но до опасен удар така и не се стигна.

Възпитаниците на Валери Газаев от своя страна играеха предимно на контраатаки и при една от тях Шевченко излезе очи в очи с Жулио Сезар, но изстрелът на бившия голмайстор на Милан не намери очертанията на вратата. С течение на времето натискът на Интер се засили. Снайдер, Станкович, Ето'о и Майкон непрестанно комбинираха по между си. В 80-ата минута Ето'о пропусна да направи 3:2 с хубав удар от дъгата. Междувременно пък Шевченко на два пъти опита от фаул да се разпише, но Сезар на два пъти спаси.

В самия край на мача Интер натисна отчаяно и стигна до страхотно положение за гол в последната минута на срещата, но появилият се като резерва Давид Суазо пропусна да донесе победата на своя тим. Хавиер Санети направи отличен пробив от дясно, върна топката към Суазо, който от малкото наказателно поле не успя да уцели вратата и така резултатът остана непроменен.

Така след това трето поредно равенство Интер заема последното място в групата с актив от 3 точки, а Барса, Динамо и Рубин имат по 4.

Интер - Динамо 2:2
0:1 Михалик 5'
1:1 Станкович 35'
1:2 Лусио (авт) 40'
2:2 Самуел 47'

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Камбиасо (Матераци 86'), Санети, Станкович (Виера 85'), Снайдер, Мунтари (Суазо 46')

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Динамо: Богуш, Еременко, Качерид, Леандро, Шевченко, Маграо (Бетао 70'), Михалик, Вукоевич, Ярмоленко, Нинкович (Хусев 69'), Милевски (Кравец 90')

Старши треньор: Валери Газаев

Жълти картони: Майкон, Киву, Санети, Станкович (Интер), Леандро, Шевченко, Вукоевич, Милевски (Динамо)