3. Диего пречупи Малката Борусия и даде глътка въздуха на "вълците" (видео)

Диего пречупи Малката Борусия и даде глътка въздуха на "вълците" (видео)

Отборът на Волфсбург постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:1 над тима на Борусия Мьонхенгладбах

Отборът на Волфсбург постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:1 над тима на Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се игра на стадион "Фолксваген Арена" и бе първа от програмата на 24-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят започна със силен натиск на "вълците", които можеха да открият резултата още в 9-та минута, когато Мбокани стреля с глава след центриране от фаул, но кълбото срещна дясната греда на Байли.

Натискът на домакините продължаваше да се усилва и в 29-ата те получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе бита над вратата от мегазвездата на тима - Диего.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Ритер намери Диего в наказателното поле, а бразилецът с хладнокръвен удар по земя хвърли в екстаз публиката на "Фолксваген Арена" - 1:0.

До края на полувремето имаше още време Диего да покаже безспорния си талант и той го направи в 45-ата минута. Тогава кариоката изпълни блестящ фаул от около 25 метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на Байли за 2:0.

Втората част стартира в спокойно темпо, като домакините се бяха прибрали в половината, чакайки възможностите на контраатака.Това даде шансове на тима на Борусия да създаде напрежение пред вратата на Хитц.

Така дойде 74-ата минута, когато и гостите получиха възможността да изпълнят дузпа, след като Полак натисна във въздуха нападател на гостите. Зад топката застана Даемс, който бе безпогрешен за 2:1.

Това попадение определно смути "вълците", които бяха натиснати в своята половина. В последните десет минути играчите на Гладбах буквално смачкаха своя съперник, но страхотни пропуски направиха Ханке, Щранцл, Ройс и Аранго.

Нов гол до края обаче не падна и така Волфсбург се наложи с 2:1 над тима на Борусия Мьонхенгладбах.

След успеха "вълците" се изкачиха на 13-а позиция във временното класиране с актив от 26 точки, на 3 от зоната на изпадащите. Гостите от Гладбах пък са последни с 19 пункта, на 5 от спасителния бряг.