3. Ди Натале и Удинезе повалиха Лацио, люта битка за третото място в Серия А (видео)

"Зебрите" победиха 2:0, Интер, Наполи, Лацио и Удинезе с равни точки

Удинезе победи с 2:0 Лацио в среща от 35-ия кръг на Серия А и вече цели 4 отбора имат равни точки в местата от 3-то до 6-то в таблицата.

На „Фриули” в Удине домакините имаха предимство през целия двубой и заслужиха победата. Капитанът на „зебрите” Тото Ди Натале можеше да зарадва трибуните след само три минути игра, ала Маркети спаси удара му.

После Пинци стреля от далечна дистанция опасно, но прати малко в аут. В края на първата част и Ханданович показа класа, избивайки удар на Томазо Роки.

По-добрата игра на Удинезе продължи и след почивката. Ди Натале опита отново, но Маркети се справи, а после един удар на Баста облиза гредата на „орлите” преди да излезе в аут.

Напрежението пред вратата на римляните се материализира в 69-ата минута. Домици центрира добре и на задната греда Тото Ди Натале от въздуха матира Маркети за 1:0.

В края Удинезе вкара и втори куриозен гол. Вратарят на Лацио Маркети чу съдийски сигнал и спря да играе както целият отбор на гостите, но се оказа, че съдията не е спрял играта и Перейра на празна врата направи 2:0.

Последва голямо меле между двата отбора, в което се раздваха юмруци и ритници, а Диас бе изгонен, оставяйки Лацио с човек по-малко накрая.

С тези три точки Удинезе се изравни на третата позиция с тимовете на Лацио, Наполи и Интер. И четирите отбора имат по 55 точки и ще се борят с всички сили в оставащите 3 кръга до края за едно място в Шампионската лига.