3. Десетима „граждани” обърнаха „дроздовете” с два късни гола на Джеко (видео)

Десетима „граждани” обърнаха „дроздовете” с два късни гола на Джеко (видео)

Босненецът влезе малко преди края и смълча „Дъ Хоутърнс”

Английският шампион Манчестър Сити бе на път да стъпи на криво при визитата си на Уест Бромич Албиън от осмия кръг на Висшата лига, но благодарение на босненеца Един Джеко измъкна драматично трите точки след 2:1 на „Дъ Хоутърнс”.

Срещата стана сложна за „гражданите” още в 23-ата минута, когато те останаха с човек по-малко, тъй като Джеймс Милнър извърши нарушение, а бе последен в защитата на своите. Имено фаулираният от английския национал Шейн Лонг откри резултата за УБА в 67-ата минута, когато получи топката зад гърба на Компани и простреля Джо Харт.

След това стражът на гостите показа невероятна класа, за да запази минималното изоставане на Сити в резултата, а в 78-ата минута в игра се появи Джеко, който обърна развоя на срещата.

Той изравни за 1:1 след асистенция на Карлос Тевес буквално с първото си съприкосновение с топката, а в последната минута на двубоя донесе трите точки на „гражданите” след пас на другия аржентински нападател в тима на шампионите - Серхио Агуеро.

Така Сити събра общо 15 в своя актив, колкото има и градският съперник Юнайтед, като двата манчестърски гранда изостават на 4 точки от лидера Челси, а У.Б.А. остана с 14 пункта от осем изиграни мача.

Ето и останалите резултати от съботните срещи, стартирали в 17:00 часа:

Фулъм – Астън Вила 1:0
1:0 Беърд (’84)

Ливърпул – Рединг 1:0
1:0 Стърлинг (’29)

Манчестър Юнайтед – Стоук Сити 4:2
0:1 Рууни (’11, авт.)
1:1 Рууни (’27)