3. Десет от Валенсия не се дадоха на Байерн във вълнуващ мач на "Местая" (+ВИДЕО)

Десет от Валенсия не се дадоха на Байерн във вълнуващ мач на "Местая" (+ВИДЕО)

Двата тима завършиха при резултат 1:1, а равенството класира и Валенсия, и Байерн за елиминационната фаза на Шампионската лига

Валенсия и Байерн (Мюнхен) завършиха при резултат 1:1 сблъсъка помежду им от група „F” на Шампионската лига, проведен на „Местая”. Домакините играха с човек по-малко от 33-ата минута, след като Антонио Бараган получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Давид Алаба. Въпреки че останаха с 10 души, „прилепите” съумяха да поведат в 77-ата минута след гол на Софиан Фегули. Байерн обаче все пак не се предаде и успя да изравни в 82-ата минута, когато Томас Мюлер бе точен за крайното 1:1.

Равенството на „Местая” обаче се оказа добра новина и за Валенсия, и за Байерн, тъй като с добавената точка двата тима си осигуриха класиране за елиминационната фаза на Шампионската лига. По-рано днес Лил спечели с 2:0 като гост на БАТЕ Борисов и след това поражение, белоруският тим остана с 6 точки на 3-ата позиция. Преди изиграването на мача помежду им тази вечер, Валенсия и Байерн имаха по 9 пункта, а след равенството на „Местая”, испанският и немският тим вече имат по 10 точки, като баварците все пак са на първата позиция заради по-добрите си показатели в директните двубои с „прилепите”.

Байерн бе по-настоятелният тим в началните минути и съумя да създаде първото си чисто положение пред вратата на Висенте Гуаита в 8-ата минута, когато Данте нанесе опасен изстрел с глава след центриране на Тони Кроос от корнер, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Давид Алаба също имаше шанс да открие резултата, но стреля неточно, а в 18-ата минута отново Данте бе близко до гол, но Висенте Гуаита отрази изстрела му с глава.

Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя, Валенсия остана с десет души на терена. Антонио Бараган влезе изключително грубо в краката на Давид Алаба, а главният съдия – Хауърд Уеб, не се поколеба и извади директен червен картон на бранителя на домакините. До почивката Клаудио Писаро пропусна да даде аванс на гостите, стреляйки извън очертанията на вратата, а Роберто Солдадо и Софиан Фегули се отчетоха с пропуски за Валенсия.

Второто полувреме бе доста вълнуващо и въпреки че играеха с човек по-малко, „прилепите” също имаха своите шансове. Данте стреля неточно в 52-ата минута, а почти веднага след това Роберто Солдадо можеше да открие след удар с глава, но Мануел Нойер спаси. В следващите минути Адил Рами и Роберто Солдадо не успяха да реализират открилите се пред тях възможности, а Томас Мюлер, Данте и Хави Мартинес направиха пропуски за Байерн.

В 71-ата минута немският тим стигна до една от най-чистите си възможности за откриване на резултата до този момент от срещата. Чердан Шакири центрира кълбото в наказателното поле, където Марио Манджукич засече с глава, а кълбото се отби в лявата греда на вратата на Висенте Гуаита.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Софиан Фегули успя да изведе домакините с гол напред, след като прати неспасяемо кълбото в мрежата на Байерн след удар с левия крак. Отговорът на баварците обаче бе бърз, защото само 5 минути по-късно те успяха да възстановят равенството. Марио Гомес комбинира с Томас Мюлер, който бе точен за 1:1. До края на срещата на два пъти Бастиан Швайнщайгер можеше да се превърне в герой за баварците, но и двата му изстрела не попаднаха в мрежата на „прилепите”.

Така Валенсия и Байерн завършиха сблъсъка помежду им на „Местая” без победител – 1:1. В последния си мач от групата Валенсия гостува на Лил, докато Байерн приема на „Алианц Арена” БАТЕ Борисов. След днешното равенство между „прилепите” и баварците, белоруският тим загуби шансове за продължаване в елиминационната фаза на Шампионската лига, но със сигурност ще играе в Лига Европа, тъй като дори при поражение от Байерн в последния мач, ще завърши на третото място в групата заради по-добрите си показатели в директните двубои с Лил. Френският тим пък ще приключи с участието си в европейските клубни турнири през този сезон, след като изиграе мача си с Валенсия на 5-ти декември.

Валенсия 1:1 Байерн Мюнхен
77’ 1:0 Софиан Фегули
82’ 1:1 Томас Мюлер

Стартови състави:

Валенсия: Гуаита, Сисоко, Рами, Бараган, Рикардо Коста, Банега (Албелда 80’), Парехо (Джонас 75’), Фегули, Гуардадо (Валдес 86’), Коста, Солдадо

Байерн Мюнхен:
Нойер, Лам, Бадщубер, Данте, Алаба, Хави Мартинес, Кроос (Шакири 66’), Мюлер, Швайнщайгер, Рибери (Гомес 79’), Пизаро (Манджукич 66’)

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима