3. Дел Пиеро качи настроението в Юве, осигурявайки победата на "старата госпожа" над Бреша (видео)

"Бианконерите" прекъснаха серията си от четири мача без победа

Слабото представяне на Ювентус в последните седмици приключи, след като торинският гранд достигна до домакинска победа срещу борещия се за оцеляване тим на Бреша в мач от 30-ия кръг на Серия А. „Старата госпожа” спечели с 2:1 и по този начин сложи край на серията си от четири срещи без успех в италианския шампионат.

"Бианконерите" започнаха по-добре от самото начало на мача, а в 5-ата минута Алесандро Матри пропиля отлична възможност за отбелязване на гол, след като ударът му с глава бе спасен от стража на гостите Микеле Аркари.

Бреша пък можеше да поведе две минути по-късно, когато Коне стреля от далечно разстояние, а ударът му премина покрай левия страничен стълб на Буфон.

Юве успя да поведе в 23-ата минута, когато Милош Красич се разписа и даде аванс на „бианконерите”. Сърбинът получи добър пас от Матри и с великолепен удар от воле разпечата Аркари.

Бреша обаче изравни малко преди края на първата част, когато Читадин Едер с глава прати кълбото зад Буфон. При резултат 1:1 дойде и краят на полувремето.

През вторите 45 минути „старата госпожа” напълно доминираше и преди да е изтекъл час игра, имаше три сериозни възможности за Юве да излезе отново напред. На два пъти Акуилани не реализира добри ситуации, а с пропуск се отличи и голмайсторът Красич.

Победата за Ювентус дойде след гол, паднал в 68-ата минута, който бе дело на легендата на „бианконерите” Алесандро Дел Пиеро. Футболистът на домакините отправи блестящ изстрел от около 15-ина метра, а кълбото влетя неспасяемо покрай дясната греда на Аркари.

До края на двубоя Бреша не създаде нито едно опасно положение пред Буфон, а пред Ювентус имаше още няколко чисти възможности, но нов гол не падна и по този начин „бианконерите” спечелиха с 2:1.

Победата осигурява на Ювентус седмата позиция, където „старата госпожа” е с 45 точки. Бреша все още не може да излезе от опасната зона и остава 19-ти с 26.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1