3. Дебютен гол на Наинголан донесе ценен успех на Рома (ВИДЕО)

Дебютен гол на Наинголан донесе ценен успех на Рома (ВИДЕО)

"Вълците" биха Болоня с 1:0 на "Ренато дал'Ара" и се доближиха на 7 точки зад Ювентус

Раджа Наинголан донесе победа с 1:0 на Рома като гост на Болоня с първия си гол с екипа на „вълците”. Халфът се разписа в края на първата част и доближи отбора си на 7 точки зад лидера Ювентус, който утре е домакин на Торино в градско дерби от 25-ия кръг на Серия А.

Руди Гарсия имаше много проблеми, защото беше без Тоти, Майкон. Балдзарети и Додо. Кевин Строорман получи почивка.

Морган Де Санктис едва не допусна да бъде изненадан от прехвърлящ удар на Бианки в 7-ата минута, но се върна към голлинията и успя да изчисти. После удар на Лазарос Христодулопулос се отклони в Дестро и Де Санктис внимаваше, за да лови на близката греда.

В 18-ата минута Дестро нямаше късмет, след като ниският му удар преодоля Курчи, но се отби долу в гредата, топката се разходи по голлинията и не пожела да влезе в мрежата.

Романьоли пусна за Наинголан, но халфът стреля неточно, а Жервиньо беше спрян от Морлео.

Рома все пак поведе преди почивката. Пянич настигна пас на Жервиньо вляво и центрира, а Наинголан засече с едно докосване в мрежата за 1:0. Това беше първи гол за белгийския халф след трансфера му от Каляри през януари.

След почивката публиката на „Ренато дал’Ара” опита да помогне на своя отбор, а втората част не предлагаше особено качество.

Болоня имаше отличен шанс да изравни в 73-ата минута, когато резервата Мантовани засече с глава центриране от корнер, но топката мина на сантиметри покрай гредата, а Де Санктис не мръдна.

4 минути преди края на редовното време Москардели свали с глава за Ибсон, бразилецът опасно опита да стреля със шпагат срещу вратаря, но Де Санктис скъси дистанцията и отби с тялото си.

В последната трета минута на добавеното времеМоскардели центрира меко и Лазарос Христодулопулос с глава от чиста позиция не намери целта и Рома спечели трите точки.

Рома има вече 57 точки на втора позиция, докато лидерът и шампион Ювентус има 63. Болоня е 16-и с 21 точки на две пред опасната зона.