3. Дания докосва Мондиал 2010 след 1:1 с Португалия

Дания докосва Мондиал 2010 след 1:1 с Португалия

Отборът на Дания е все по-близо до участие на Мондиал 2010 в ЮАР, след като преди броени минути завърши 1:1 с тима на Португалия. Срещата се игра в датската столица Копенхаген и бе от програмата на квалификационна група 1 от зона Европа.

Срещата започна по-добре за „червения динамит” като домакините водеха играта през първата част. В 42-ата минута нападателят на Арсенал Никлас Бендтнер успя да открие резултата, след като овладя на гърди дълъг пас от страна на Ромедал и след това разстреля Едуардо. През второто полувреме гостите от Португалия излязоха твърдо решени да обърната развоя на срещата, тъй като загуба щеше на 90 процента да ги изхвърли от Мондиал 2010. Кристиано Роналдо имаше няколко възможности да отбележи от фаул, но така и не съумя да го направи. Крайното 1:1 оформи Лиедсон в 86-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

След това равенство тимът на Дания остана на 1-о място в група 1 с актив от 17 точки, докато гостите от Португалия са 4-и с 10.