3. Да, да, да! Байерн е на полуфинал!

Да, да, да! Байерн е на полуфинал!

Немската преса определи като „чудо” класирането на баварците и обсипа с похвали героя Ариен Робен

Немската преса остана възторжена от триумфа на Байерн на „Олф Трафорд”. Момчетата на Луис Ван Гаал загубиха с 2:3 от Манчестър Юнайтед, но с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен продължават на полуфинал. Класирането на баварците бе определено като „чудо” от медиите в Германия, които обсипаха с похвали героя Ариен Робен, който смълча „Театъра на мечтите” с фамозно изпълнение. Някои медии дори пожелаха Байерн, който среща Лион на полуфинал, да вземе Купата и да върне реномето на немския футбол.

Да, да, да! Байерн отстрани Манчестър Юнайтед и се завърна на голямата сцена. Байерн сътвори чудо! Следващият е Лион!”, пише вестник „Билд”.

„Велика нощ в Манчестър. След 41 минути игра отборът на Ван Гал изоставаше с три гола и се очертаваше срамна загуба на „Олд Трафорд”, но тогава всичко се промени. Потенциалният разгром на баварците се превърна в първокласна победа, Робен отново поведе отбора. Байерн, сега донесете купата! Това ще бъде изключително важно за германския футбол”, допълва „Билд”.

„Робен изстреля Байерн на полуфинал!”, е заглавието на „Кикер”. Изданието се покланя на гения на лалето и дори го сравни с Лео Меси.

„Във вторник Лео Меси вкара 4 на Арсенал и бе невероятен, но и на „Олд Трафорд” имаше герой. Неговото име ли? Ариен Робен – брилянтен, фантастичен, герой! Мачът на „Олд Трафорд” започна кошмарно за Байерн – изненада с пускането на Рууни и три безответни гола, но Олич запази шансовете живи. В 76-ата минута обаче се видя кой кой е. Фантастичен гол на Робен прати Байерн на полуфинал за първи път от 9 години. Напред Байерн, следващият е Лион, в Германия искаме Купата”, допълва изданието.

Воля, морал и Ариен Робен!”, това е заглавието интернет изданието Sportbild.de.

„Воля, морал и Ариен Робен донесоха паметна европейска нощ за Байерн в Манчестър. След 0:3 за 41 минути изглеждаше, че предстои суров урок за Ван Гаал и компания, но гениално хрумване на Рибери и още по-гениален удар на Робен обърнаха нещата на 180 градуса. Холандецът отново накара Байерн да мечтае и класира отбора на полуфинал за първи път от 2001 година”.

Велик триумф в Манчестър”, пише на заглавна страница вестник Handelsblat.

„В една паметна нощ в Манчестър, Байерн успя да обърне съдбата и да стигне до полуфинал. Брилянтен гол на Ариен Робен подпечата класирането на Байерн и се записа със златни букви в историята на немския футбол”.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит