3. Чудеса от храброст на Ханданович спасиха Интер от загуба в Бергамо (ВИДЕО)

Чудеса от храброст на Ханданович спасиха Интер от загуба в Бергамо (ВИДЕО)

Словенският вратар бе над всички в мач с два автогола за 1:1

Невероятни спасявания на Самир Ханданович позволиха на Интер да измъкне точка като гост на Аталанта за 1:1 в мач с два автогола на старта на 20-ия кръг в Серия А. Още през първата част Мурийо вкара в собствената врата след шпагат, но малко след това Толой върна жеста с още по-чудноват автогол, а през целия двубой стражът на Интер Ханданович блестеше над всички с отлични намеси.

Интер е временно втори с 40 точки, на една зад лидера Наполи и на една пред шампиона Ювентус, които са с мач по-малко. Аталанта има 25 на 11-а позиция.

„Нерадзурите” бяха свалени от върха миналата седмица след домакинска загуба от Сасуоло. Фелипе Мело беше наказан, а Гуардин и Йоветич имаха редкия шанс да са титуляри.

Аталанта започна много по-силно и пренесе играта изцяло в половината на по-именития си съперник. Лука Чигарини от воле стреля встрани, а Ханданович направи добро спасяване при удар на Драме на близката греда, след което Куртич направи неточна добавка.

Домакините от Бергамо поведоха напълно заслужено, но със странен автогол. Драме проби отляво и опита прострелен пас пред вратата, а Жейсон Мурийо се хвърли на шпагат да чисти и набута топката точно под плонжа на Ханданович за 1:0 с автогол.

Мурийо бе разконцентриран от този нелеп гол и позволи на Монакело да му отнеме на аутлинията в собственото наказателно поле и Ханданович спаси с крак от малък ъгъл.

Интер пък изравни бързо с един още по-чудноват и красив автогол. Този път Икарди центрира отдясно за Йоветич, но Рафаел Толой нескопосано опита да изчисти с десния крак и изрита право под гредата – 1:1 след втори автогол в 25-ата минута.

Точно преди почивката Самир Ханданович извади снаряд под гредата и съхрани ремито след воле на Монакело.

Втората част повтори старта от първата и пак Интер бе напълно надигран. Ханданович спаси поредно чисто положение и извади топката от горния ъгъл на близката греда след корнер.

7 минути по-късно центриране на втора греда бе свалено пред вратата за Лука Чигарини, който стреля от воле с всичка сила, но Ханданович скочи безстрашно и спаси с крак за почуда на цялата публика и самия Чигарини, който клатеше глава невярващо. Това бе без съмнение най-впечатляващото от серия страхотни спасявания на словенския вратар.

Манчини пусна Перишич, но Интер живна чак след появяването в игра на Биабиани 20 минути преди края.

Мачът стана двуостър и отделните линии на двата тима се разкъсаха. Домакините имаха по-добра възможност да спечелят мача, но Монакело на далечната греда не успя да засече точно от малък ъгъл.

В края завърналият се в Италия след престой в Англия Алесандро Диаманти записа дебют с екипа на Аталанта, но ремито се запази.