3. Чочев игра цял мач при реми на Палермо в битка на новаците (ВИДЕО)

Чочев игра цял мач при реми на Палермо в битка на новаците (ВИДЕО)

Лацио закова Сасуоло с класика като гост

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при разочароващото домакинско 0:0 с Емполи в дерби на новаците от 25-ия кръг на Серия А. За последно тези два отбора бяха заедно в елита през сезон 2007/08, а днес Емполи се пребори за точката на негостоприемния терен в Сицилия.

Още в 3-ата минута звездата на Палермо Пауло Дибала завъртя с фалц на сантиметри от далечната греда, а удар на Макароне пред другата врата бе блокиран. После Сепе парира удар на Дибала, а Франко Васкес разтресе напречната греда на гостите.

И вратарят на домакините Сорентино показа класа като първо надигра Макароне един на един след пас на Сапонара, а после отрази и добавката на Тавано.

Чочев имаше много добро положение да се разпише през втората част, но от добра позиция стреля в аут.

Макароне се размина с подканващо центриране, а Дибала облиза гредата с хубав удар. Аржентинецът излезе и сам срещу вратаря Сепи, но при опита да го заобиколи той му изби и мачът завърши без голове.

Палермо е 10-и с 34 точки, Емполи има 28 на 13-а позиция.

Лацио разнищи Сасуоло с 3:0 като гост.

Кейта Балде не намери целта от воле, а Маркети спаси с крака шута на Симоне Заза. Кейта бе изведен срещу вратаря Консили, който се хвърли в краката му, но съдията прецени, че няма дузпа, а симулация и вдигна жълт картон на бързоногия нападател.

Това сякаш ядоса „орлите” и те поведоха секунди по-късно. Изчистване попадна в краката на Фелипе Андерсон, който завъртя с десния крак в далечния горен ъгъл за 1:0.

Маркети отново спаси изстрел на Заза в ситуация един на един, а гол на Кейта бе отменен с вдигнат флаг за засада. Лукас Билия пък бе много близо до втори гол от пряк свободен удар.

Мирослав Клозе влезе като резерва и веднага имаше две отлични ситуации. Първо той не успя да добута зад голлинията, а после сам срещу Консили би в аут.

Третият път бе на късмет за Клозе и той се разписа с глава след центриране на Фелипе Андерсон.

После удар на Андерсон рикошира и случайно се оказа асистенция за Марко Пароло, който отблизо покачи на 3:0.

Лацио е 4-ти с 43 точки, само на две зад Наполи. Сасуоло има 29 точки на 12-а позиция.