3. Четвърти трофей за Интер - "нерадзурите" вдигнаха Суперкупата (видео)

Четвърти трофей за Интер - "нерадзурите" вдигнаха Суперкупата (видео)

Тимът на Рафа Бенитес обърна Рома на "Джузепе Меаца"

Четвърти трофей само в рамките на няколко месеца постигна италианският шампион Интер.

Новият тим на Рафаел Бенитес вдигна Суперкупата на Италия на „Джузепе Меаца”. „Нерадзурите” надвиха Рома с 3:1, въпреки че изоставаха с 0:1 в резултата до 40-ата минута на първото полувреме.

Горан Пандев изравни 60 секунди по-късно, а след почивката се развихри камерунският ас Самуел Ето’о.

През миналата година тимът на Интер не успя да вдигне отличието, тъй като бе надигран от Лацио. Тази вечер обаче триумфът бе за миланския гранд.

В 21-ата минута „вълците”, които започнаха по-активно срещата, закономерно поведоха. Франческо Тоти намери Йон-Арне Рийзе и той простреля Жулио Сезар. Шампионите на Италия и Европа обаче отговориха с няколко добри атаки към вратата на Богдан Лобонт и с последвало изравнително попадение. Мирко Вучинич върна лошо една топка към Жуан и македонският национал бе на точното място, за да направи 1:1.

След почивката се развихри Самуел Ето’о. 20 минути преди края на мача капитанът на Бразилия Лусио направи страхотен самостоятелен пробив, намери Диего Милито, който от своя страна подаде към камерунеца и 2:1 в полза на Интер.

В 80-ата минута фатална грешка направи резервата на Клаудио Раниери Родриго Тадей. След нея Ето’о отлично комбинира с Уесли Снайдер и Лобонт за трети път извади топката от мрежата си. В заключителните минути Бенитес пусна в игра Марко Матераци и защитата на Интер не допусна нов гол.

3:1 за Интер и за пети път в историята си „нерадзурите” вдигнаха Суперкупата на Италия.

Интер – Рома 3:1
(0:1) Рийзе 21’
(1:1) Пандев 41’
(2:1) Ето’о 70’
(3:1) Ето’о 80’

Интер: Ж. Сезар; Майкон, Лусио, Самуел, Киву; Занети (46’ Станкович), Снайдер (88’ Матераци), Камбиасо; Пандев (79’ Марига), Ето’о, Милито;

Рома: Лобонт; Касети, Мексес, Жуан, Рийзе; Перота, Писаро (54’ Тадей), Де Роси; Менес (83’ Окака Чука), Вучинич (68’ Адриано), Тоти;

Жълти картони: Камбиасо (И); Перота (Р);