3. "ЧЕРВЕНО-ЧЕРНА" РАДОСТ! Милан надви Лацио в 92-та минута за 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"ЧЕРВЕНО-ЧЕРНА" РАДОСТ! Милан надви Лацио в 92-та минута за 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" ще посрещнат Нова година на върха в Серия А

Лидерът в Серия А Милан постигна изключително драматичен успех с 3:2 срещу Лацио като домакин от 14-ия кръг в Серия А и ще зимува на първата позиция.

"Росонерите" поведоха с два гола, допуснаха частичен обрат, но в самия край Тео Ернандес отбеляза победния гол!

Срещата започна отлично за домакините и още след 10 минути те водеха. Хакан Чалханоглу изпълни корнер, а в наказателното поле Анте Ребич надскочи всички и насочи топката в долния десен ъгъл на Рейна.

Само пет минути по-късно Анте Ребич се засуети в наказателното поле и пробва пас към Леао, който бе пресечен. Топката обаче стигна отново до него и при опита му да стреля бранител в жълто влезе грубо в краката му и Ди Бело посочи бялата точка.

На 11-те метра застана Чалханоглу, който матира Рейна за 2:0.

В 26-та минута се стигна до много спорно отсъждане. След корнер пред вратата на Милан Хоакин Кореа се строполи на терена, което накара Ди Бело да се консултира с ВАР. Повторенията не показаха нарушение срещу нападателя, като се видя единствено леко докосване на глезена на нападателя, но реферът все пак посочи бялата точка - дузпа за Лацио.

Зад топката застана Чиро Имобиле, който обаче беше спрян от Донарума. Топката остана във въздуха, след като се отби от гредата, а там Луис Алберто стреля с глава и все пак вкара за 2:1.

След почивката Лацио заигра много по-добре и малко преди час игра изравни. Милинкович-Савич прати пас по конец над защитата на Милан, а Чиро Имобиле заби дежурния си гол в Серия А за 2:2.

В следващите минути лациалите бяха вдъхновени и в 73-та минута Маричи можеше да направи пълен обрат, но ударът му по земя мина покрай вратата на Донарума.

Четири минути преди края Анте Ребич направи два големи пропуска. Първо пробив на Тео Ернандес и пас към него на намери непокрит, но ударът му по земя беше спасен от Рейна, а само секунди след това той бе изведен сам срещу стража на гостите, но прати шут покрай вратата.

Така се стигна до втората минута на продължението, когато Милан стигна до корнер, Чалханоглу центрира, а там Тео Ернандес се извиси и заби топката за 3:2!

Така Милан събра 34 точки на върха и продължава да е единственият непобеден отбор в Европа през този сезон. Лацио пък остана на осмо място с 21 точки.

Милан - Лацио 3:2