3. "Червените дяволи" не сбъркаха срещу "лебедите", но титлата е прекалено далеч (видео)

Юнайтед надви Суонзи с 2:0 на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед запази живи надеждите си за спечелването на титлата във Висшата лига, след като победи с 2:0 гостуващия на „Олд Трафорд” тим на Суонзи. Двубоят бе от предпоследния 37-ми кръг на английското първенство, а след победата Юнайтед отново се изравни по точки с градския съперник – Манчестър Сити, който по-рано днес надви с 2:0 Нюкасъл на „Спортс Дайрект Арена”. „Червените дяволи” обаче остават на 2-ото място, тъй като имат по-лоша голова разлика от „гражданите”.

В последния кръг Юнайтед гостува на Съндърланд, докато Сити приема на „Етихад Стейдиъм” Куинс Парк Рейнджърс. Суонзи, който спокойно доиграва сезона в Премиършип, след като си бе осигурил оцеляването още преди изиграването на този мач, остава с 44 точки и е на 12-ото място кръг преди края на сезона.

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов бе резерва за „червените дяволи” в днешния двубой на „Олд Трафорд” и се появи в игра 78-ата минута на мястото на Уейн Рууни.

Юнайтед бе по-активният тим пред първото полувреме и домакините водеха с 2:0 още на почивката на срещата. „Червените дяволи” излязоха с гол напред в 28-ата минута, след като Пол Скоулс успя да прати кълбото в мрежата на гостуващия тим. Ашли Йънг пък бе точен за 2:0 в 41-ата минута. Суонзи пък така и не достигна до попадение през първото полувреме и след 45 минути игра „червените дяволи” имаха аванс от два гола пред „лебедите”.

През второто полувреме Суонзи създаде някои опасности пред Давид Де Хеа, но пропуски направиха Сигурдсон, Греъм и Дайър. Ернандес, Рууни, Джоунс и Клевърли пък бяха футболистите, които пропуснаха да се разпишат през втората част за домакините. Така нов гол не падна и двубоят завърши при резултат 2:0 в полза на Манчестър Юнайтед, който въпреки този успех и еднаквия точков актив с Манчестър Сити, вероятно няма да успее да защити титлата си във Висшата лига заради по-лошата си голова разлика спрямо „гражданите” и факта, че Сити приема Куинс Парк Рейнджърс на "Етихад Стейдиъм" в последния кръг.

ОБЗОР: Шотландия удържа Португалия за 0:0 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)