3. Челси загря с класика в Лийдс за финала с Ливърпул (ВИДЕО)

Челси загря с класика в Лийдс за финала с Ливърпул (ВИДЕО)

„Сините“ се върнаха на победния път и на практика си гарантираха място в топ 4

Челси се завърна на победния път в английската Висша лига.

„Сините“ спечелиха с класическото 3:0 отложената си от 33-ия кръг визита на Лийдс, след като взеха само 2 точки от последните 3 мача.

Сега обаче, дни след обявяването на сделката за смяната на собствеността на клуба, те почти си гарантираха мястото в топ 4 като същевременно спестиха сили за финала с Ливърпул за ФА Къп в събота.

Възпитаниците на Томас Тухел се наложиха след хубав гол на Мейсън Маунт още в 4-ата минута, а в 24-ата Даниел Джеймс остави Лийдс с 10 души на терена. Той получи директен червен картон за нарушение срещу Матео Ковачич, който не можа да продължи мача и бе заменен.

През второто полувреме Кристиан Пулишич (55) удвои аванса на лондончани, а малко преди края на редовното време Ромелу Лукаку (83) оформи крайното 3:0, за да съберат „сините“ 70 точки и да останат трети във временното класиране.

Четвъртият Арсенал е с 66, а петият Тотнъм има 62, но двата градски съперника са и изиграли по 2 срещи по-малко, а в четвъртък вечер се срещат помежду си. Лийдс пък остана в зоната на изпадащите с 34 точки, с колкото е и първият спасяващ се Бърнли, но с мач по-малко.

Лийдс остана без успех срещу Челси от 20 години насам, след като получи попадение в самото начало на мача. В 4-ата минута Рийс Джеймс напредна отдясно и намери връхлитащия Мейсън Маунт, който с мощен шут в горния ъгъл откри резултата.

В средата на първата част Даниел Джеймс влезе по безумен начин в краката на Ковачич пред очите на главния съдия, а той му показа директен червен картон.

Скоро след това Лукаку вкара попадение, което бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

В края на първата част играта бе прекъсната за известно време, тъй като фен на гостите се почувства зле и това наложи намесата на двата медицински екипа, които оказаха помощ на "синия" привърженик под грозните освирквания на домакинските привърженици.

Малко след началото на второто полувреме Кристиан Пулишич удвои резултата с красив гол от границата на наказателното поле. Впоследствие Челси сякаш спести сили преди да натисне отново в заключителните минути, когато Ромелу Лукаку оформи класиката, след като опази топката между четирима футболисти на домакините и я прати в далечния ъгъл за крайното 3:0.

Лийдс - Челси  0:3
0:1 Мейсън Маунт (4)
0:2 Кристиан Пулишич (55)
0:3 Ромелу Лукаку (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лийдс: 1. Мелие, 14. Йоренте, 5. Кох, 6. Купър, 21. Страйк, 22. Харисън, 10. Рафиня, 26. Бейтс, 23. Филипс, 20. Джеймс, 19. Родриго;

Мениджър: Джеси Марш;

Челси: 16. Менди, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 14. Чалоба, 3. Алонсо, 8. Ковачич, 5. Жоржиньо, 24. Джеймс, 10. Пулишич, 19. Маунт, 9. Лукаку;

Мениджър: Томас Тухел.