3. Челси с поредна загуба в контролите (видео)

Челси с поредна загуба в контролите (видео)

Хамбургер обърна английския шампион за 2:1 пред 45 хиляди, детински грешки белязаха мача

Английският шампион Челси продължава кошмарната серия от загуби в контролите си на немска земя. Този път лондончани загубиха с 1:2 от Хамбургер, въпреки че успяха да поведат в резултата. Водени от ветераните Зе Роберто и Ван Нистелрой, футболистите на Хамбургер сътвориха пълен обрат и зарадваха 45 хиляди, които бяха дошли на „Импах Арена”.

След равностойно начало Челси успя да поведе в резултата в 24ата минута, след като Есиен се възползва от кошмарна грешка в защитата на домакините, подаде към непокрития Лампард, а той без проблем вкара на празна врата за 1:0 в полза на Челси, като при този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна по-добре за лондончани, в чиито редици се появи Дидие Дрогба. Той и Анелка обаче не успяха да преодолеят стража на домакините и впоследствие бяха наказани за това.

В 72-ата минута Младен Петрич изравни, след като пресече слаб пас на Жирков към вратаря и от няколко метра вкара за 1:1, а Челси върна „услугата” на Хамбургер за първия гол. Три минути преди края пък резервата Мин Соу направи за смях Карвальо и с прецизен удар прокара топката между краката на вратаря, фиксирайки крайното 3:1.

Хамбургер – Челси 2:1
0:1 Лампард 24’
1:1 Петрич 72’
2:1 Мин Соу 87’

За Челси: Търнбул, Иванович (Карвальо 54’), Пауло Ферейра (Брума 68’), Тери, Коул (Жирков 62’), Есиен, Лампард (Бенаюн 62’), Оби Микел, Малуда, Калу (Дрогба 46’), Анелка (Какута 68’).