3. Челси пак падна, този път играха и звездите (видео)

Челси пак падна, този път играха и звездите (видео)

Немският Айнтрахт Франкфурт би шампиона на Англия с 2:1

Шампионът на Англия Челси записа втора поредна загуба в контролите. След катастрофалното 1:5 от Уикъмб, днес Челси загуби с 1:2 от немския елитен Айнтрахт Франкфурт. За разлика обаче от двубоя с Уондърърс, когато Карло Анчелоти бе пуснал изцяло състав от школата, днес срещу Айнтрахт участие взеха някои от звездите на отбора, сред които Лампард, Анелка и капитана Тери. Въпреки това обаче Челси записа ново поражение и отново не впечатли с играта си.

Кошмарна грешка на португалския вратар Иларио даде аванс на Айнтрахт в 24-ата минута. Джон Тери върна една топка към своя страж, той от своя страна опита да финтира притисналия го Охс, но не успя и нападателят открадна топката, след което я вкара в опразнената мрежа за 1:0.

Преднината на домакините се запази до 63-ата минута, когато Франк Лампард успя да изравни за Челси. Той засече остро центриране на Ван Ааанхолт и технично прокара топката през краката на противниковия вратар за 1:1.

В 82-ата минута обаче Халил Алтинтоп бе съборен в наказателното поле на Челси при едно центриране и съдията отсъди дузпа, която потърпевшият Латинтоп реализира без проблем за крайното 2:1.

За Челси: Иларио, Ферейра (Мансиен 46’), Брума (Карвальо 46’), Тери (Иванович 46’), Коул (Ван Аанхолт 46’), Бенаюн (Лампард 46’), Оби Микел (Есиен 46’), Жирков (Матич 46’), Калу (Синклеър 58’), Анелка (Борини 46’), Малуда (МакЕйрхан 58’)