3. Челси оглави класирането след пета поредна победа и 5:0 над Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани се възползваха по най-добрия начин от грешката на Манчестър Сити

Отборът на Челси оглави временното класиране на английската Висша лига, след като разгроми у дома Евертън с 5:0 в мач от XI кръг.

Победата бе пета поред за лондончани на нула в първенството и им гарантира първото място преди двубоите на Арсенал и Ливърпул в неделя.

В събота пък Роналд Куман се опита да противодейства на Антонио Конте, залагайки на неговата любима схема с трима централни защитници, но решението на холандеца се оказа грешно.

Неговите момчета не успяха да нанесат нито един опасен удар към вратата на опонента, който нанесе своя удар с два бързи гола в рамките на 120 секунди.

В 19-ата минута Диего Коща изведе Еден Азар и той с хубав удар матира Мартен Стекеленбург, а в следващата атака самият Адар изведе Педро Родригес, който подаде към Маркос Алонсо и испанецът направи 2:0.

Не след дълго Виктор Моузес нацели гредата, а малко преди паузата Челси реши всичко с трети гол.

Той падна в 42-ата минута, когато Азар центрира от корнер, Матич продължи с глава, а Диего Коща се разписа за втори път в срещата.

Точно преди почивката именно Коща направи фрапантен пропуск, а почти веднага след нея Еден Азар вкара красиво попадение след прецизен изстрел и двойно подаване с Педро Родригес.

Въпреки комфортния си аванс, домакините продължиха доминацията си и я затвърдиха в 65-ата минута, когато Стекеленбург спаси шут на Азар, но при добавката Педро не сбърка – 5:0.

След категоричния си успех Челси се изкачи на първо място във временното класиране с 25 точки, с две повече от споменатите в началото Арсенал и Ливърпул, докато Евертън е шести с 18 точки.