Челси няма как да си върнат Лукаку през януари

Опцията се повдигна на въпрос след кризата в атака при лондончани

Проблемите на Челси в атака от началото на сезона, като отборът не Маурисио Почетино не успява да отбележи много попадения, въпреки че създава доста положения.

Ромелу Лукаку не е сред възможните решения за нападението на "сините" от Лондон, въпреки че е собственост на Челси, след като наемът му в Рома не може да бъде прекратен предварително.

Лукаку вкара 19-ия си гол през сезона в неделя, когато римските "вълци" завършиха наравно 1:1 с Фиорентина на "Стадио Олимпико".

Белгийският нападател пропусна предсезонната подготовка и по-голямата част от месец август, но намери формата си, след като отново се събра с Жозе Моуриньо.

Челси не успя да вкара гол при неделното поражение с 0:2 от Евертън на "Гудисън Парк" и атаката им е осмата най-добра във Висшата лига, въпреки че отборът има четвъртия най-добър xG в лигата.