3. Челси и Астън Вила сътвориха истински голов спектакъл с две дузпи, множество картони и невероятни обрати, завършил 3:3 (видео)

Стилиян Петров игра цял мач в срещата, която се превърна в голово шоу, изпълнено с безброй ситуации

Отборите на Челси и Астън Вила сътвориха истински спектакъл в мач от Висшата лига на Англия и завършиха при резултат 3:3. Срещата, играна на „Стамфорд Бридж” бе изпълнена с невероятни моменти, като бяха отсъдени две дузпи и показани много жълти картони, а напрежението продължи до последната минута. След началото на второто полувреме Астън Вила успя да поведе, но минута преди края Челси стигна до пълен обрат. В добавеното време бирмингамци изравниха и напомниха за равенството 4:4 преди три сезона, когато отново вкараха в продължението и се добраха до точката. Цял мач за гостите записа българинът Стилиян Петров. Националът ни получи жълт картон и се отличи с няколко удара към вратата на Петър Чех, които обаче така и не попаднаха в мрежата на „сините”.

Мачът започна равностойно, а в началните минути по нищо не личеше, че двубоят ще се превърне в истински спектакъл. Постепенно гостите започнаха да стоят по-добре на терена, а в 17-ата минута Даунинг можеше да отбележи, но ударът му бе отразен и не попадна в мрежата на Чех. За Челси пък Малуда можеше да вкара, на изстрелът му не намери очертанията на вратата.

В 20-ата минута дойде първият по-интересен момент в двубоя. Колинс събори Малуда в наказателното поле на Астън Вила, след което последва съдийски сигнал и бе отсъдена дузпа за „сините”. Зад топката застана Франк Лампард и с много силен удар изпрати топката в мрежата на Брад Фридел.

Последваха добри минути за Челси, а гостите от Астън Вила започнаха да играят доста грубо срещу своя съперник, заради което бяха показани няколко жълти картона на играчи от състава на Жерар Улие.

В 40-ата минута Есиен закъсня с влизането си срещу Рио-Кокър и последва отсъждане на дузпа в полза на Астън Вила. С тежката задача се нагърби Ашли Йънг и с великолепен удар не остави никакъв шанс на Петър Чех, изравнявайки резултата.

До почивката нов гол не падна и краят на първото полувреме дойде при равенство 1:1.

Втората част започна по блестящ начин за бирмингамци и те успяха да вкарат втори гол в 47-ата минута. Йънг успя да се справи с Коул и центрира към Емил Хески, който с неспасяем удар вкара топката за 1:2 зад Петър Чех.

В 55-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен, но след като бе намерен по чудесен начин от Анелка, Рамирес не успя да намери целта и топката премина много близо до вратата на Фридел, излизайки в аут.

В 63-ата минута последва нов невероятен пропуск за „сините”. Лампард бе намерен от Малуда и стреля хубаво към вратата на тима на Жерар Улие, но блестящия в днешния ден Фридел спаси и запази преднината на тима си.

По-добрата игра на Челси продължи, но гол за лондончани така и не падаше. Усилията на играчите на Карло Анчелоти бяха възнаградени в 84-ата минута, когато Дрогба възстанови равенството. След разбъркването в наказателното поле на гостите, националът на Кот ДИвоар успя да нанесе силен удар от границата на вратарското поле и по този начин резултатът стана 2:2.

Пълният обрат бе факт в 89-ата минута, когато Джон Тери не остави никакъв шанс на Фридел и прати кълбото зад вратаря на бирмингамци. След като бе отразен поредния удар от стража на гостуващия тим, топката попадна на крака на Джон Тери, който от около 10-ина метра успя да отбележи за 3:2 и да накара феновете на Челси на „Стамфорд Бридж” да ликуват.

Това обаче не бе всичко в срещата. Астън Вила успя да достигне до равенството в даденото от съдията продължение, а точен за отбора на Жерар Улие бе Кларк, който отигра по чудесен начин топката с глава след центриране на появилия се малко преди края на мача Олбрайтън. При попадението останаха съмнения за засада на Емил Хески, но нападателят показа, че няма да играе с топката и голът бе зачетен.

В последната минута от даденото от съдията продължение Дрогба направи непростим пропуск. Топката попадна на главата на нападателя, но ударът му премина много близко до лявата греда и излезе в аут. Така срещата завърши при равенство 3:3.

Челси добави една точка към актива си и вече е с 35 на 5-ото място, а Астън Вила е 15-ти с 21.

Челси 3:3 Астън Вила
23 1:0 Лампард (дузпа)
41 1:1 Йънг (дузпа)
47 1:2 Хески
84 2:2 Дрогба
89 3:2 Тери
90+13:3 Кларк

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Рамирес, Тери (Челси); Петров, Фридел, Колинс, Рио-Кокър, Агбонлахор, Кларк, Хески (Астън Вила)