3. БУНДЕСЛИГА: Лайпциг окупира върха след класика, Леверкузен задълбочи кризата в Гладбах (ВИДЕО)

Вижте как завършиха и останалите ранни мачове от кръга

Отборът на Байер (Лерверкузен) задълбочи кризата в Борусия (Мьонхенгладбах) с победа с 1:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Патрик Шик реализира единственото попадение 13 минути преди края.

Това е пета поредна загуба за Гладбах и общо шеста в последните седем срещи във всички турнири. Кризата съвпадна с решението на треньора Марко Розе да признае, че от новия сезон ще поеме Борусия (Дортмунд). Преди няколко дни “жребците” бяха елиминирани и от Купата на Германия, а изглеждат и обречени в Шампионската лига, където Манчестър Сити има голяма предимство срещу тях. В първенството пък тимът е на 6 точки от място в евротурнирите.

В друг мач от кръга След девет победи в десет мача в Бундеслигата Айнтрахт допусна втора поредна грешка. Тимът на Ади Хюнтер завърши 1:1 в домакинството си на Щутгарт, след като преди седмица загуби от Вердер. Отборът на Франкфурт все още е четвърти в класирането, но преследвачите Борусия (Дортмунд) и Леверкузен се доближават.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на две минути в средата на второто полувреме. Щутгарт поведе с гол на Саша Калайджич в 67-ата минута, но Филип Костич изравни веднага след това.

Лайпциг от своя страна победи с класическото 3:0 домакините от Фрайбург след попадения на Нкунку, Сьорлот и Форсберг съответно в 41-ата, 64-ата и 79-ата минути, като след този мач тимът е лидер с 53 точки в класирането.

В другите мачове днес Херта надви Аугсбург с 2:1 в Берлин, а пък Хофенхайм стигна до успех със същия резултат срещу Волфсбург у дома.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)