3. Божинов влезе преди и излезе след почивката, Партизан с исторически успех в Германия (ВИДЕО)

АЗ надви Атлетик Билбао

Партизан (Белград) постигна исторически успех над Аугсбург.

Сръбският тим спечели с 3:1 визитата си от втория кръг на Лига Европа, след като преди това имаше седем поражения в също толкова опита на германска земя.

Така „гробарите” помрачиха домакинския дебют на своя опонент на международната сцена.

Българският нападател на гостите Валери Божинов започна срещата на резервната скамейка, докато Иван Бандаловски дори не бе в групата заради вирусно заболяване.

Аугсбург започна мача по-силно, но пропусна две чудесни възможности, а в 22-ата минута Абубакар Омару получи травма и това даде шанс в игра да влезе Божинов.

Малко след това гостите поведоха, след като Стефан Бабович изведе отлично Андрия Живкович и последният се разписа с прецизен шут по диагонала от ъгъла на пеналта.

До почивката нови попадения не паднаха, а малко след нея двата тима си размениха по един бърз гол.

В 54-ата минута Фабрицио удвои аванса на Партизан, ала в 57-ата Бобадила се разписа за домакините – 1:2.

Само пет по-късно обаче отново блесна новата звезда на гостите. 19-годишният Живкович вкара за 3:1 и така на практика сложи точка на спора с третото си попадение в последните два мача.

То падна в 62-ата минута, но в 64-ата Алекс Шубич получи втори жълт картон и остави Партизан с човек по-малко.

Това накара треньора на гостите Зоран Милинкович да извади неубедителния Божинов и да го замени с бранителя Неманя Петрович в 67-ата минута.

В крайна сметка този ход даде резултат и „гробарите” взеха пълния комплект точки. Благодарение на тях те вече имат 6 в актива си и оглавяват еднолично група “L” на Лига Европа.

В другия двубой от тази група, игран тази вечер, АЗ Алкмаар победи като домакин Атлетик Билбао с 2:1.

Така двата отбора са с по три точки след два кръга, докато дебютантът в надпреварата Аугсбург остана последен с нула в своя актив.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона