3. Божинов с едно полувреме при загуба от Дженоа

Божинов с едно полувреме при загуба от Дженоа

Дженоа победи „дуковете” с 3:2 насред „Енио Тардини"

Валери Божинов и неговият Парма загубиха домакинската си среща от 34-я кръг на Серия „А” срещу Дженоа с 2:3. Българският нападател се появи на терена за началото на второто полувреме, през което тимът му успя да доведе резултата до 2:2, но впоследствие допусна да бъде победен.

След силни минути през първата част Дженоа успя да поведе в резултата с 1:0 с гол на Родриго Паласио, който прониза вратата на Антонио Миранте с далечен диагонален удар извън наказателното поле. Валери Божинов се появи в игра за началото на второто полувреме, заемайки мястото на Франческо Лунардини. Веднага след появата си българинът се хвърли в търсене на гол. Пет минути след съдийския сигнал Божинов шутира в средата на вратата, пазена от Алесио Скарпи, след центриране на Кристиан Дзакардо.

В началото на второто полувреме обаче Дженоа взе още един гол аванс, след като в 51-ата минута втория си гол за двубоя отбеляза Родриго Паласио. Нападателят прониза вратата за 2:0 от непосредствена близост от границата на малкия пеналт.  В 56-ата Божинов опита да стреля с глава от добра позиция, но изстрелът му премина над напречната греда.

Дзакардо върна един гол за Парма в 59-ата минута, разписвайки се с глава, а три минути по-късно Салваторе Бокети от Дженоа си отбеляза автогол, с който докара мача до 2:2.

В 71-ата минута Иван Фатич успя да намери целта от тесен ъгъл в горния десен ъгъл, с който донесе победата на Дженоа.
След 34 кръга Парма падна до 10-ата позиция в класирането с актив от 46 точки. Дженоа пък напредна до осмото място със сбор от 48.
Нападател на Славия аут до края на годината

Централният нападател на Славия Владимир Николов ще бъде извън сметките на треньора Златомир Загорчич до края на годината

Треньорът на Виктория: Дузпата беше единственият удар на съперника към вратата

Не мога да виня играчите за усилията им, каза треньорът на Виктория Пилзен Мирослав Коубек

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)