3. Борусия с очакван успех за купата (видео)

Борусия с очакван успех за купата (видео)

Вижте всички резултати от днешните мачове от втория кръг на турнира за Купата на Германия

Немският шампион Борусия (Дортмунд) се класира за третия кръг на турнира за Купата на Германия, след като се наложи с 2:0 в домакинството си на Динамо Дрезден. Елитният тим се представи по-силно от своя съперник и заслужено се добра до успеха.

Резултатът бе открит от Роберт Левандовски в 30-ата минута на сблъсъка. Преднината на Борусия от едно попадение се запази до почивката на срещата, а през втората част гостите, които се състезават във Втора Бундеслига на Германия, допуснаха още един гол, който бе дело на Марио Гьотце.

В друг двубой от втория кръг Борусия Мьонхенгладбах се наложи изключително драматично над играещия в Трета Бундеслига Хайденхайм.

Двата отбора не излъчиха победител в редовното време на двубоя, а двете продължения по 15 минути също не се оказаха достатъчни, за да се разбере кой от двата тима ще играе напред в турнира. Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които елитният тим се оказа по-съобразителен и спечели с 4:3.

Ето и всички резултати от днешните мачове от втория кръг на турнира за Купата на Германия: