3. Борусия (Мьонхенгладбах) стъпи накриво по пътя към титлата (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) стъпи накриво по пътя към титлата (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) стъпи накриво по пътя към титлата в Първа Бундеслига, след като завърши при равенство 1:1 домакинството си на Хамбургер от 23-ия кръг на немското първенство

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) стъпи накриво по пътя към титлата в Първа Бундеслига, след като завърши при равенство 1:1 домакинството си на Хамбургер от 23-ия кръг на немското първенство. Двубоят се проведе на „Борусия-Парк”, а двата тима не успяха да излъчат победител и по този начин грабнаха по точка от сблъсъка.

През първото полувреме домакините създадоха повече възможности пред противниковата врата. Първата голова ситуация обаче бе организирана от Хамбургер в 12-ата минута, но до попадение не се стигна, след като ударът на Толгай-Али Арслан бе отразен от стража на Борусия. Домакините пък можеха да отбележат чрез Хуан Аранго и Игор Де Камарго, но изстрелите и на двамата футболисти не попаднаха в мрежата на Ярослав Дробни.

Така се стигна до края на първата част, когато Борусия все пак успя да открие резултата. Това се случи в 45-ата минута, а точен за 1:0 бе Мике Ханке, който прати с глава кълбото във вратата на Хамбургер. Малко след тази ситуация дойде и последният съдийски сигнал за първото полувреме.

Гостуващият тим стартира силно втората част и още в началните минути Арслан и Янсен направиха пропуски пред вратата на Борусия. По-активните действия на Хамбургер в началото на второто полувреме доведоха до резултат в 56-ата минута, когато резултатът бе изравнен. Автор на гола за 1:1 бе Арслан, който отправи удар с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на домакините.

Последваха възможности и пред двата отбора, но ново попадение в една от двете врати така и не падаше. В последнияте минути от сблъсъка също не се стигна до гол, въпреки че Аранго пропусна добро положение за домакините в 90-ата. По този начин двубоят завърши при резултат 1:1.

Така Борусия (Мьонхенгладбах) остана на 2-ото място и вече има 47 точки, като е на 2 зад лидера Борусия (Дортмунд), който има и мач по-малко. Хамбургер пък е на 8-ата позиция с 27 пункта.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни