3. Борусия М'Гладбах сложи край на своята черна серия и приказния старт на Айнтрахт (+ВИДЕО)

Борусия победи с 2:0, Аранго със страхотен гол от над 30 метра

Борусия Мьонхенгладбах спря черната серия от 5 мача без победа в Бундеслигата и победи като домакин Айнтрахт Франкфурт, който направи най-добрия старт на новак в историята на немския елит.

В седмия кръг Борусия победи Айнтрахт с 2:0 и записа втора победа през сезона. Аранго и Де Йонг вкараха два ранни гола на „Борусия парк” за радост на феновете.

Хуан Аранго изведе Борусия напред в 8-ата минута с феноменален гол. Оушън сбърка един пас, Аранго открадна и със страшна тупалка от 31 метра изстреля точно под гредата на Кевин Трап, който не помръдна на голлинията.

Айнтрахт играеше с топката, но М’Гладбах вкарваше. В 24-ата минута Нордвайт даде дълъг пас за Люк Де Йонг, холандецът с физическа мощ се пребори с чилийския защитник Замбрано и прати покрай вратаря за 2:0.

До края на мача домакините предпочетоха да чакат своя шанс на контри, ала не съумяха да вкарат трети гол.

Айнтрахт имаше няколко шанса да се върне в мача, но Инуи, Оушън и Роде изпуснаха.

Така тимът от Франфурт допусна първа загуба, но остава втори с 16 точки. Борусия М’Гладбах вече е 10-ти с 9 пункта.
Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона