3. Борусия (М) стартира новия сезон с труден успех срещу Хофенхайм (видео)

Борусия (М) стартира новия сезон с труден успех срещу Хофенхайм (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 2:1 Хофенхайм и по този начин стартира новия сезон в Първа Бундеслига с победа. Двубоят бе от първия кръг на немското първенство и се проведе на „Борусия-Парк"

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 2:1 Хофенхайм и по този начин стартира новия сезон в Първа Бундеслига с победа. Двубоят бе от първия кръг на немското първенство и се проведе на „Борусия-Парк”.

Домакините имаха аванс от едно попадение на почивката на мача. През втората част Хофенхайм успя да изравни, но Борусия все пак измъкна победата, след като отбеляза втори гол 10 минути преди края на редовното време.

Първата по-интересна ситуация пред една от двете врати бе в 9-ата минута, когато Гранит Шака засече с глава центриране на Хуан Аранго, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Хофенхайм пък отвърна с удар на Роберто Фирмино, който обаче бе отразен от Марк-Андре тер Щеген.

Борусия излезе с гол напред в 33-ата минута, когато Майк Ханке отбеляза гол с глава, след като бе намерен от Хуан Аранго. Малко след като се оказа изоставащ в резултата, гостуващият тим можеше да възстанови равенството, но нов удар на Роберто Фирмино отново бе отразен от стража на домакините. До почивката единствената по-интересна възможност пред една от двете врати бе в 38-ата минута, когато Себастиан Руди пробва късмета си, но изстрелът му не попадна в рамките на вратата.

През втората част гостите създадоха повече на брой голови положения пред противниковата врата. Тобиас Вайс, Ерен Дердийок и Борис Вукчевич направиха пропуски пред Марк-Андре тер Щеген, а в 65-ата минута Кевин Воланд също можеше да отбележи, но вратарят на домакините спаси. По-добрата игра на гостите през втората част доведе до резултат в 66-ата минута, когато равенството бе възстановено. Автор на гола за 1:1 бе Роберто Фирмино, който се разписа с глава.

Домакините обаче отново успяха да излязат с гол напред, след като реализираха една от малкото си възможности през второто полувреме. Хуан Аранго се разписа за 2:1 в 79-ата минута и по този начин тимът от „Борусия-Парк” отново поведе. До края на срещата Хофенхайм се опита да се добере до нов гол, чрез който да измъкне точката, но до такъв не се стигна и мачът завърши при резултат 2:1 в полза на Борусия (Мьонхенгладбах).

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона