3. Борусия Дортмунд завърза битката за титлата с успех над Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Жълто-черните надвиха "асприните" с 2:0

Борусия Дортмунд се наложи над Байер Леверкузен с 2:0 като гост в мач от 18-ия кръг в Бундеслигата, с което направи възелът за титлата в Германия още по-труден за разплитане.

Борусия Дортмунд започна по-силно двубоя, като в първите минути на срещата чисти положения пред Лукас Храдецки липсваха. В 33-ата минута обаче Юлиан Бранд намери пролуката в защитата на „аспирините“, след като намери Карем Адейеми, който с левия си крак прати топката в десния ъгъл, за да изведе „жълто-черните“ напред в резултата.

Муса Диаби тръгна на самостоятелен пробив в 48-ата минута на срещата, след което навлезе в наказателното поле и шутира, но топката не намери очертанията на вратата.

Джуд Белингам центрира остро в наказателното поле на Леверкузен в 53-ата минута. Едмонд Тапсоба се опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата, с което авансът на Дортмунд бе удвоен.

Най-чистото положение за „аспирините“ дойде в 81-ата минута, когато Сардар Азмун бе намерен с прецизно центриране в наказателното поле на Дортмунд. Иранецът стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

След този успех Борусия Дортмунд се намесва в битката за титлата, като вече е на 4-о място във временното класиране в Бундеслигата с актив от 34т точки и само на три зад лидера – Байерн Мюнхен. Байер Леверкузен пък е на 9-о място с 24 пункта.

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Шампионската лига

Шави вариант за Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Барселона Шави Ернандес е един от вариантите за заместник на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж