3. Борусия (Дортмунд) победи без проблеми Бохум с 2:0, Рангелов резерва цял мач

Борусия (Дортмунд) победи без проблеми Бохум с 2:0, Рангелов резерва цял мач

Немският Борусия (Дортмунд) успя да постигне победа над Бохум с 2:0. Това стана в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата, който бе игран на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до трите точки в този мач. Българският нападател на дортмундци Димитър Рангелов остана на резервната скамейка цял мач.

Наставникът на домакините Юрген Клоп предпочете да заложи в нападение на Мохамед Зидан, Нелсон Валдес и Лукас Бариос, като през второто полувреме в игра влезе новото попълнение Льо Талек, който преди години игра за Ливърпул.

В 20-ата минута резултатът бе открит от един от основните конкуренти на Рангелов Лукас Бариос, който вкара от няколко метра с плътен удар.

Крайното 2:0 оформи сръбският национал Невен Суботич в 51-ата минута. Той засече с глава центриране от пряк свободен удар на Деде и не остави шансове на стража на гостите Лутхе.

След този мач, Борусия заема 10-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Бохум е 16-и с 8 точки.