3. Борусия (Д) скри топката на Вердер, гази с 5:0 (ВИДЕО)

Борусия (Д) скри топката на Вердер, гази с 5:0 (ВИДЕО)

Шампионите разплакаха "бременските музиканти" в техния дом

Борусия (Дортмунд) скри топката на Вердер и победи с 5:0 в Бремен в 18-ия кръг на Бундеслигата. Ройс и Гьотце вкараха през първата част, а Фелипе Сантана и Левандовски се разписаха след почивката за убедителния успех.

Марко Ройс даде летящ старт на Борусия и с великолепно изпълнение на пряк свободен удар над стената препарира Тим Вийзе за 0:1 в 9-ата минута.

Нилс Петерсен опита веднага да изравни, но прострелният му удар мина встрани.

Шампионите удвоиха в 19-ата минута, когато Гюндоган изведе Гроскройц отляво, той чукна в центъра за Гьотце, последва шут, рикошет в бранител, топката близна напречната греда и влезе в мрежата – 0:2.

Дортмунд контролираше играта и се оттегли на почивка с два гола аванс.

Гостите решиха мача три минути след паузата. Марко Ройс центрира от корнер , а Фелипе Сантана се измъкна от Петерсен и въпреки предпазната си маска вкара с глава за 0:3.

Вайденфелер направи отлично спасяване, а Гюндоган пропусна.

В последните 10 минути Борусия вкара нови два гола. Гюндоган технично задържам, намери Пишчек на крилото, полякът центрира и неговия сънародник Робърт Левандовски засече лесно за 0:4.

Пет минути преди края нова полска комбинация оформи крайното 0:5. Пишчек намери Блажчиковски, който се подигра с бранител и на празна врата вкара за разгрома.

Борусия Дортмунд остава трети с 33 точки, на 12 зад лидера Байерн Мюнхен. Вердер има 22 пункта на 12-та позиция.