3. Борусия (Д) пречупи баварската машина на Пеп и вдигна Суперкупата на Германия +ВИДЕО

Борусия спечели с 4:2 и помрачи официалния дебют на Пеп Гуардиола начело на европейския шампион

Борусия (Дортмунд) доказа, че европейският шампион Байерн (Мюнхен) не е непобедим и победи баварската машина с 4:2, за да вдигне Суперкупата на Германия. Два лесни гола на Марко Ройс, един майсторски на Гюндоган и автогол на Ван Буйтен донесоха трофея за Борусия, а Байерн отвърна с две попадения на Робен.

Борусия помрачи официалния дебют на Гуардиола и го лиши от трофей в още първия му мач начело на европейския шампион в истинско футболно шоу, което напълни до абсолютния предел „Сигнал Идуна Парк”.

Пеп Гуардиола заложи на Тони Кроос и Тиаго Алкантара в центъра, а Марио Манджукич водеше атаката. От другата страна Юрген Клоп заложи на изпитаната схема с Левандовски на върха на атаката, а зад него бяха Ройс, Блажчиковски и Гюндоган. Марио Гьотце не игра в тази среща.

Мачът започна с кошмарна грешка на вратаря на Байерн Том Щарке, който получи рядък шанс да играе като титуляр. Бендер заби с глава в земята едно добро центриране, Щарке елементарно сбърка и само изби топката, пращайки на главата на Ройс, който отблизо го простреля с глава за 1:0.

Три минути по-късно Левандовски разстреля Щарке, но имаше засада и попадението не бе зачетено. Вайденфелер взе ума на всички и спаси два поредни удара отблизо в 12-ата минута.

Манджукич трябваше да изравни 10 минути преди почивката, но за малко се размина с центриране на Алаба.

Втората част предложи зрелище, достойно за всеки паметен финал на голям турнир.

Лам центрира в 54-ата минута, а Ариен Робен бе оставен непокрит и изравни след мощен удар с глава.

Борусия отвърна мълниеносно с два гола за две минути. Гюндоган центрира отляво, Ван Буйтен засече залощастно с глава и топката се озова зад голлинията – 2:1. Попадението бе записано като автогол на белгийския бранител.

Още в следващата атака Гюндоган финтира своя пазач на границата на наказателното поле и с фалцов удар по конец изпрати в долния десен ъгъл за 3:1.

Байерн не се предаде и в 64-ата минута отново Лам достави ниско центриране за Робен и холандецът се разписа за 3:2.

Манджукич направи забележителна задна ножица, но прати на метър до лявата греда, а после 11 минути преди края Тиаго Алкантара даде филиграмен пас с копване на топката зад защитата и Мюлер с воле от въздуха облиза напречната греда.

Резервата Пиер Емерик Обамеянг бе изведен сам срещу Щарке отдясно, но вратарят изби удара му в 83-ата минута.

4 преди края обаче ситуацията се повтори, Обамеянг отново излезе сам отдясно, но този път пусна за Ройс на празна врата и той вкара втория си гол в мача за крайното 4:2, въпреки че останаха съмнения за засада при финалния пас.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)