Борусия би Нюкасъл и в Дортмунд (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ оглавиха „групата на смъртта“ в Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) постигна втора поредна победа над Нюкасъл в груповата фаза на Шампионска лига.

След като „жълто-черните“ спечелиха гостуването си в Англия с 1:0, сега взеха и домакинството си на „Сигнал Идуна Парк“ с 2:0.

Германските национали Никлас Филкрюг и Юлиан Брант се разписаха преди и след почивката, за да се реваншират момчетата на Един Терзич за тежката загуба с 0:4 в дербито с Байерн (Мюнхен) в събота.

Благодарение на успеха си Борусия оглави временното класиране в така наречената „група на смъртта“ със 7 точки. С една по-малко има ПСЖ, който в 22:00 часа гостува на последния в потока Милан, докато Нюкасъл е трети с 4 пункта от също толкова срещи.

Двубоят на „Сиганл Идуна Парк” започна с домакински натиск, като звездата на Борусия Никлас Фюлкруг имаше много добра възможност да открие резултата още в 13-ата минута на двубоя. Германският национал стреля силно от удобна позиция, но стражът на гостите от Нюкасъл успя да предотврати сигурен гол.

Адейеми също се опита да затрудни Ник Поуп, но вратарят на „свраките” отново излезе победител. Поуп обаче нямаше какво да направи в 26-ата минута, когато Фюлкруг успя да го преодолее и да даде преднина на „жълто-черните”. Марсел Забицер получи в наказателното поле и комбинира с Фюлкруг, който от близка дистанция нямаше проблеми да се разпише.

Втората част отново започна с масиран натиск на домакините. Отбраната на гостите от Англия се пропука сериозно на няколко пъти, като само добрите изяви на Ник Поуп запазиха резултата непроменен.

Първата добра ситуация за гол на „свраките” в мача дойде едва след 55 минути игра. Жоелинтон имаше прекрасна възможност да стреля след пас на Ливараменто, но ударът му не попадна в целта.

Всичко в спора между двата тима бе решено в 79-ата минута, когато Юлиан Брандт се разписа за 2:0. След прекрасна контраатака на домакините, организирана след корнер за гостите, Адейеми изведе Брандт, който хладнокръвно реализира за 2:0 и осигури победата за „жълто-черните”.

ДОРТМУНД – НЮКАСЪЛ 2:0
1:0 Фюлкруг (26)
2:0 Брандт (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Борусия Дортмунд: 1 Кобел, 4 Шлотербек, 6 Йозкан, 8 Нмеча, 14 Фюлкруг, 15 Хумелс, 19 Брандт, 20 Забицер, 25 Зюле, 26 Риерсон, 27 Адейеми;

Треньор: Един Терзич;

Нюкасъл: 22 Поуп, 2 Трипиър, 5 Шар, 6 Ласелс, 7 Жоелинтон, 9 Уилсън, 20 Хол, 21 Ливраменто, 29 Уилок, 26 Лонгстаф, 39 Бруно Гимараеш;

Треньор: Еди Хау.