3. Бориело си отмъсти на Ювентус за 1:1, голям скандал в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бориело си отмъсти на Ювентус за 1:1, голям скандал в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дженоа удържа 1:1 в Торино в дебюта на Балардини начело на тима, "бианконерите" беснеят за несвирена дузпа

Шампионът Ювентус неочаквано не успя да победи Дженоа и направи 1:1 като домакин в 22-ия кръг на Серия А. Бившият играч на „Старата госпожа” Марко Бориело си отмъсти на торинци и вкара изравнителния гол след попадението на Куалярела. В последната минута и след края на мача се заформи огромен скандал, защото съдийската бригада не отсъди дузпа за Ювентус за явна игра с ръка на Гранквист в наказателното поле.

Срещата бе повторен дебютен за новия треньор на Дженоа Давиде Балардини, който замени на поста Луиджи Дел Нери. Балардини се завърна начело на „грифоните” със задача да ги спаси от изпадане.

Очаквано Ювентус натискаше, а Дженоа се бранеше. Гостите имаха първия добър шанс, ала Пизано стреля неточно.
Погба прехвърли елегантно за Маркизио, но топката беше трудна и халфът стреля от движение в аут.

Маркизио центрира, а Бонучи засече, но пак Фрей изгледа кълбото да минава безопасно покрай вратата му.

Защитата на Дженоа действаше отлично и не даваше пространство на Вучинич и Куалярела, които започнаха като титуляри.

След почивката Ювентус вдигна оборотите пред погледа на Никола Анелка и контузените Пирло и Киелини.

Маркизио центрира, а Касерес принуди Фрей да спасява.

„Старата госпожа” все пак пречупи защитата на тима от Генуа в 54-ата минута. Вучинич разтегли за Лихщайнер надясно, швейцарецът центрира остро, Куалярела зсече неубедително, но Гранквист на скорост отклони в мрежата – 1:0.

Балардини реагира като пусна в игра бившия играч на Ювентус Марко Бориело.

Бориело бе посрещнат с огромна порция освирквания от феновете на „Ювентус Стейдиъм”, но се бори мъжки до края и извоюва своя сладък реванш.

В 68-ата минута Де Челие позволи Юрай Кучка да се подиграе с него на фланга, последва прострелно центриране и отблизо Бориело бе най-съобразителен, за да засече на далечната греда с глава в мрежата – 1:1.

Конте веднага пусна рожденика Джовинко на мястото на Куалярела, а после и грешникът Де Челие отстъпи място на Джакерини.

Лихщайнер стреля отдалеч, но Фрей отрази. Вучинич бе задържан за фланелката от Антонели при центриране на Джовинко, но съдията
Гуида и помощниците му не посочиха дузпата.

8 минути преди края Джовинко бе на път да ознаменува рождения си ден с гол, ала ударът му от пряк свободен удар над стената намери лявата греда на Дженоa.

Веднага след това Конте смени Маркизио, за да пусна младия нападател Стефано Белтраме, който дебютира за Ювентус.

Секунди след появяването си Белтраме имаше шанс да се превърне в герой, когато финтира и стреля от 21 метра, но Фрей боксира силния му шут.

Голямата драма дойде в последната трета минута на добавеното време. Гранквист спря с ръка центриране отдясно. Бранителят първо игра с крак, но много неспокосано и след това с ръка протегната нагоре изби в корнер, а топката отиваше към Вучинич зад него.

Целият отбор на Ювентус наобиколи съдията, който след консултация с рефера на аутлинията прецени, че дузпа отново няма.

След корнера реферът даде край на мача, а бесният Антонио Конте влезе на терена да потърси обяснение от съдийската бригада за решенията им.

Ювентус остава лидер с 49 точки, на 6 пред Наполи, който е с мач по-малко. Дженоа има 18 точки и остава на 18-та позиция в зоната на изпадащите.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)