3. Болтън на полуфинал за ФА Къп след 3:2 над Бирмингам на „Сейнт Андрюс”, Петров с 90 минути (видео)

Отборът на Болтън се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 3:2 над тима на Бирмингам, който преди броени дни спечели Карлинг Къп

Отборът на Болтън се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 3:2 над тима на Бирмингам, който преди броени дни спечели Карлинг Къп. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс”, а българският национал Мартин Петров изигра 90 минути за „уондърърс”, като бе сменен в даденото от рефера продължение.

Двубоят започна с няколко засади за двата тима и опасен удар на Фабрис Муамба, който бе отразен от стража на домакините. Чисти голови положения пред двете врати нямаше, но за сметка на това играта бе двуостра и бърза.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Класнич намери Елмандер в наказателното поле на „сините”, а шведът не сбърка отблизо, извеждайки гостите напред в резултата – 1:0.

След попадението домакините натиснаха, но пропуски направиха Ларсон и Фъргюсън. Алекс Маклийш пък направи цели две смени още в 29-ата минута, които дадоха резултат в 38-ата минута, когато Камерън Джером изравни статуквото – 1:1.

До края на полувремето темпото спадна значително и нови голове не паднаха.

Втората част пък стартира с натиск на Бирмингам и добри възможности за „сините”, които обаче бяха пропилени от Ларсон. Гостите пък отговаряха с бързи контраакции, при една от които те получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Кевин Дейвис за 2:1.

След този гол гостите се прибраха плътно в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. Домакините пък организираха натиска и в 66-ата минута Кевин Филипс можеше да изравни, ала ударът му срещна дясната греда. В 80-ата минута обаче, Филипс все пак стигна до попадение, след като бе намерен в наказателното поле от Редмонд – 2:2.

След гола изглеждаше, че двата отбора са се примирили с равенството и полуфиналистът ще трябва да се излъчи след преиграване, но в 90-ата минута Кевин Дейвис намери Лий на изгодна позиция, а кореецът с хубав изстрел оформи крайното 3:2, пращайки Болтън в следващата фаза на турнира.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман