3. Болоня свали брутално Лацио на земята с класика на "Дал Ара" (ВИДЕО)

Болоня свали брутално Лацио на земята с класика на "Дал Ара" (ВИДЕО)

Чиро Имобиле не игра за "орлите" и това веднага си пролича

Изпитващият проблеми от началото на сезона тим на Болоня най-накрая направи силен двубой и разби Лацио с 3:0 у дома в среща от 7-ия кръг на Серия “А”, с което сега ще посрещне спокойно паузата.

До днес съставът на Синиша Михайлович имаше само два успеха във всички турнири и бъдещето на треньора беше поставено на карта. Футболистите от “Ренато Дал Ара” обаче показаха невиждано досега лице и отнесоха по-именития си съперника, за който пък това е най-тежкото поражение през кампанията.

Муса Бароу даде аванс на Болоня в 14-ата минута с прецизен диагонален удар, а само три по-късно Артур Теате удвои след корнер. В 68-ата Аарън Хики покачи на 3:0 след неубедителна намеса на вратаря Пепе Рейна.Безсилието на “лациалите” стигна своята връхна точка в 76-ата минута, когато италианският национал Франческо Ачерби беше изгонен с директен червен картон за реплика към главния съдия.

Защитникът остана недоволен след единоборство и влезе в словесен спор с арбитъра, заради което първоначално получи само жълт картон. Секунди след това обаче Ачерби като че ли каза на рефера нещо доста крайно и веднага се извини, но това не го спаси от изгонване.  Римляните бяха без контузения си голмайстор Чиро Имобиле и не сториха нищо интересно в атака.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)