3. Болоня не се даде на Милан (видео)

Болоня не се даде на Милан (видео)

Каляри и Палермо извъртяха 0:0

Отборите на Болоня и Милан завършиха 2:2 в своя мач от 14 кръг на италианската Серия "А". Домакините демонстрираха изключително мъжество и не отстъпиха на именития си съперник, въпреки, че "росонерите" постигнаха пълен обрат от 0:1 до 2:1 около 20 минути преди края. За болонци се разписаха Ди Вайо и Диаманти, а попаденията за гостите бяха дело на Сеедорф и Ибрахимович.

Двубоят започна по страхотен начин за домакините от Болоня. В 11-та минута ветеранът Марко Ди Вайо успя да овладее една топка на дъгата пред наказателното поле на Милан и с десния крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Амелия. Секунди по-късно асистентът на Ди Вайо Диаманти опита удар от около 35 метра, който обаче бе далеч от целта.

В 16-та минута "росонерите" отговориха на предизвикателството и изравниха чрез Кларънс Сеедорф. Опитният холандец получи късо подаване от Боатенг и от границата на пеналта на домакините стреля в горния ляв ъгъл на вратаря Жилет. При 1:1 гостите натиснаха съперника си с мисълта да постигнат пълен обрат преди почивката. Акуилани и Кевин Принс Боатенг демонстрираха неточни удари, а за Болоня същото направиха Коне, Алесандро Диаманти и Ди Вайо.

През втората част болонци играха доста равностойно на силния си противник, но в 71-та минута гостите получиха дузпа, която Златан Ибрахимович реализира, за да направи обрата в полза на своите. Въпреки удара само сто секунди по-късно домакините изравниха. Алесандро Диаманти направи 2:2 с удар от почти същото място, откъдето резултата откри Ди Вайо. Разликата бе, че за попадението за 2:2 Диаманти прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Амелия.

До края на срещата нещата не се промениха и Болоня изтръгна точката от Милан, който през седмицата имаше и двубой за Шампионската лига. След хикса миланци са 3-ти в класирането с 28 точки, докато Болоня вече е на 16-та позиция с актив от 15 т.

В друг сблъсък от същия кръг Каляри завърши наравно 0:0 при домакинството си на Парма. По този начин Каляри събра 18 точки и се нарежда 8-ми, а "пармалатите" са на 12-то място с 15 т.