3. Болоня изненада Лацио на "Олимпико" и излезе 9-и

Болоня изненада Лацио на "Олимпико" и излезе 9-и

Новара ужаси Удинезе у дома - 1:0

Отборът на Болоня постигна много ценна победа в борбата си за оставане в Серия "А", след като тази вечер нанесе тежко поражение на Лацио с 3:1 на неговия "Олимпико".

Двубоят бе от програмата на 27-ия кръг на Калчото, а "орлите" останаха с цели двама човека по-малко едва в 58-ата минута, след червени картони на Матусалем и Гонсалес.

Иначе двубоят започна отлично за гостите, които след пропуски на Акуафреска и Диаманти все пак успяха да излязат напред в резултата в 11-ата минута, когато Портанова засече отблизо центриране от корнер.

Веднага след гола Болоноя можеше да удвои аванса си, ала изстрел на Диаманти срещна гредата на Маркети.

По-добрата игра на гостите продължи, но постепенно "орлите" изравниха играта и на свой ред създадоха няколко възможности, пропуснати от Диас и Маури.

Така дойде 28-ата минута, когато Диаманти все пак успя да се разпише, при това с много красив шут извън границите на наказателното поле - 2:0.

Този гол дойде в повече на столичани и в 43-ата минута нервите на Матусалем не издържаха и той фаулира грубо Диаманти, за което получи директен червен картон.

Втората част стартира с натиск на домакините, които бяха решени на всичко да вземат нещо от мача, въпреки че бяха с човек по-малко. Първо удар на Клозе бе спасен от Жиле, а в 56-ата минута Рубен си вкара нелеп автогол, след като се опита да върне към вратаря си - 2:1.

Радостта на Лацио от този гол обаче изтрая едва 2 минут, тъй като в 58-ата Алваро Гонсалес събори Рамирес като последен в отбраната и реферът не се поколеба да изгони и него.

Още 120 секунди по-късно Крин сложи точка на спора с плътен удар по диагонала от около 20 метра, оформяйки крайното 3:1.

В другия късен мач тази вечер отборът на Новара също изненада претендент за Шампионската лига, след като би у дома Удинезе с минималното 1:0.

Единственото попадение на стадион "Комунале Силвио Пиола" бе дело на Жеда в 16-ата минута, след асистенция на Маскара.