3. Блестящ Чичарито бе в основата на разгрома на "червените дяволи" над Уигън (видео)

Бербатов се появи като резерва, Юнайтед започна слабо срещата, но бе брилянтен през втората част

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна важна победа в борбата си за титлата в Премиършип, след като се наложи с 4:0 в гостуването си на Уигън в мач от 28-ия кръг на шампионата. „Червените дяволи” играха малко колебливо на моменти от първата част, но в крайна сметка успяха да подобрят представянето си през второто полувреме и така достигнаха до трите точки. С основна заслуга за победата бе Хавиер Ернандес, който започна като титуляр двубоя и отбеляза първите две попадения. Българинът Димитър Бербатов пък стартира мача като резерва, но се появи в игра в 77-ата минута, като асистира за попадението на Уейн Руни.

Двубоят започна по-добре за Уигън, като домакините бяха доста по-активни от своя съперник в началните минути на срещата. Първата възможност в мача се откри пред Родайега, но нападателят на Уигън не успя да намери рамките на вратата.

В 13-ата минута дойде най-чистото положение до момента в срещата. Виктор Мосес се озова очи в очи с Едвин ван дер Сар, но след удара на играча на домакините, холандският страж успя да избие и да запази мрежата си „суха”.

Въпреки колебливата си игра от началото на срещата, Юнайтед успя да достигне до попадение, отбелязано от Хавиер Ернандес в 17-ата минута. Мексиканецът получи пас от дясната страна на наказателното поле на Ал Хабси от Нани и засече кълбото, давайки преднина на своя тим.

До почивката не падна нов гол и двата отбора се оттеглиха при резултат 0:1.

Второто полувреме започна равностойно, като и Уигън, и Манчестър Юнайтед създадоха по няколко положения. За домакините хубави възможности не успяха да реализират Фигероа и Родайега, докато пропуски за „червените дяволи” направи Луиш Нани.

След като изтече час игра, Юнайтед се поуспокои и заигра много по-добре. Руни на два пъти получи възможността да отбележи, но за съжаление на феновете на гостуващия тим не успя. Ернандес обаче не сбърка в 74-ата минута, когато с хубав удар с десния крак преодоля Ал Хабси и даде комфортна преднина на тима си.

В 76-ата минута на терена се появи Димитър Бербатов, а няколко минути по-късно българинът направи хубав пробив в половината на противника и подаде на озовалия се на празна врата Уейн Руни, който направи резултата класически.

Крайното 0:4 оформи Фабио броени минути, след като се появи на терена.

Така Юнайтед си извоюва ценни три точки и продължава да оглавява класирането в Премиършип с актив от 60, на четири пред втория Арсенал. Уигън е 19-ти с 27.

Уигън 0:4 Манчестър Юнайтед
17' 0:1 Ернандес
74' 0:2 Ернандес
84' 0:3 Руни
87' 0:4 Фабио

Жълти картони: Ернандес (Манчестър Юнайтед)