3. Блестящ Агуеро поведе Манчестър Сити към разгром над Лийдс (ВИДЕО)

Блестящ Агуеро поведе Манчестър Сити към разгром над Лийдс (ВИДЕО)

Сити спечели с 4:0 в 5-ия кръг на ФА Къп, аржентинецът с два гола и асистенция

Английският шампион Манчестър Сити разби Лийдс с 4:0 в 5-ия кръг на ФА Къп и се класира напред в турнира. Яя Туре и Агуеро от дузпа бяха точни в началото, а след почивката Тевес и пак Агуеро оформиха разгрома на „Етихад”.

Роберто Манчини направи цели 6 промени в своя състав от разочароващата загуба с 1:3 от Саутхемптън. Пантилимон замени Джо Харт на вратата, Гарет Бари, който си вкара автогол срещу „светците”  изобщо не бе в състава, а Милнър бе титуляр срещу бившия си клуб.

Сити започна силно и поведе още в 5-ата минута. Давид Силва пусна за Яя Туре, той направи красиво двойно подаване с Тевес, котдивоарецът елегантно финтира вратаря Ашдаун и на празна врата пусна в десния ъгъл за 1:0.

В 14-ата минута Серхио Агуеро нахлу на скорост в наказателното поле, а централният бранител Том Лийс го задържа за рамото и главният рефер Марк Клатънбърг посочи бялата точка. Самият Агуеро изпрати безкомпромисно в горния ляв ъгъл от 11-метровия удар и покачи на 2:0 след 16 минути игра.

Мачът се развиваше по плана на „гражданите”. В 30-ата минута те можеха да водят с 3:0, но шут на Коларов се отклони в крак на бранител и мина малко встрани от целта.

Ел Хаджи Диуф с глава прати в аут при един от редките шансове за Лийдс. Ашдаун изби силен изстрел на Туре от 25 метра, а Хави Гарсия с глава също не бе точен след центриране от корнер.

През втората част Сити стигна до нови две попадения. Агуеро нахлу отляво, Давид Силва му върна, аржентинецът елегантно копна над вратаря и Тевес засече на празна врата за 3:0 в 52-ата минута, с което сложи край на интригата.

Милнър бе близо до нов гол с далечен снаряд, а Тевес остана зад топката при поредния страхотен пробив на Агуеро.

Джак Родуел влезе като резерва и секунди по-късно изпусна на празна врата. Яя Туре стреля мощно, Ашдаун изби на пътя на Родуел, но халфът с глава не намери вратата.

Четвърт час преди края Давид Силва намери Агуеро с чудесен пас над защитата и аржентинецът пусна покрай Ашдаун, за да вкара втория си гол в мача с помощта на гредата за крайното 4:0.

Така Манчестър Сити чака своя съперник на 1/4 –финала. „Гражданите” се борят за втори трофей в турнира в последните три сезона.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито