3. Блекбърн изпусна Манчестър Сити на „Иууд Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блекбърн изпусна Манчестър Сити на „Иууд Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от засада спаси „гражданите” в мач от III кръг на ФА Къп

Третият кръг от турнира за ФА Къп стартира с равенство 1:1 между отборите на Блекбърн и Манчестър Сити.

Подвизаващите се в Чемпиъншип домакини от „Иууд Парк” могат да съжаляват повече, че не успяха да спечелят срещата, тъй като играха изключително силно срещу вторите в класирането на Висшата лига „граждани”.

Белкбърн започна силно първото полувреме и не даде почти никаква възможност на гостите да стигнат до опасно голово положение, но малко преди почивката Манчестър Сити все пак стигна до попадение.

То падна в 45-ата минута и бе дело на Алваро Негредо, който се намираше в положение на засада, когато Един Джеко свали с глава топката към далечната греда и испанецът хладнокръвно я прати в мрежата.

Десет минути след почивката обаче справедливостта възтържествува и Скот Дан успя да възстанови статуквото – 1:1.

До края на срещата двата отбора имаха няколко положения да стигнат до попадение, а пет минути преди края „гражданите” останаха с човек по-малко, тъй като белгийският младок Дедрик Бойота получи втори жълт картон и бе изгонен.

След като получи числен превес съставът на Блекбърн имаше шанс да вземе победата, но не го стори и така двата отбора ще преиграят двубоя на „Етихад” след десетина дни.